| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!
Dupa cum vedeti, a venit primavara.Si dupa primavara vine vara,deci vreau si eu,ca orice fata, sa ma simt bine in pielea mea asa ca m-am hotarat sa fac ceva pentru a mai slabi.De fapt,nu vreau neaparat sa slabesc,vreau mai mult sa-mi tonific corpul.
Problema sta in felul urmator: pot sa-mi impun sa fac exercitii,pot sa renunt la prajeli dulciuri si toate alimentele care ingrasa in exces, dar singura chestie pe care nu pot s-o fac e sa beau 2 litri de apa pe zi.Stiu ca trebuie sa beau minim 2 litri de apa pe zi,dar eu nu pot. Daca beau o cana mai maricica de apa sau ceai...e mult! Am pus si lamaie in apa,am facut diferite ceaiuri (fara zahar,ca ingrasalaughing), dar mai mult de 1 litru pe zi nu pot sa beau (si 1 litru e maxim!).
Deci ce pot sa fac in privinta asta? Voi cum ati procedat?

2 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Stai la soare p^na lesini si sa vezi ce sete-ti vine! Nu trebuie neaparat sa bei apa ci un lichid, (eu prefer berea ca se elimina repede! happy )

| Alphabeat a răspuns:

Hipsterita, 2 litrii de apa pe zi se acumuleaza cand mananci un fruct, bei un ceai, bei lapte/cafeaua de dimineata, un suc la pranz, stai linistita! Nu trebuie sa fie apa APA, ceva lichid acolo! laughing
Toata lumea bea 2 litrii de apa pe zi, si tu, numai ca nu iti dai seama!
Sper ca te-am lamurit! (fundita? happy )