| Bisbiavatar12 a întrebat:

Daca beau zilnic 4-5 pahare de apa cu lamaie si castraveti si renunt la prajeli etc slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar daca si alergi 2-3km sau umblii pe jos 5-6km, zilnic.

| Adry05 a răspuns:

Da dar trebuie sa faci si miscare.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca mananci mai putine calorii decat ai nevoie slabesti. Simplu, deci, incepe sa ti le calculezi.
http://unica.md/calculator-necesarul-zilnic-de-calorii/

| Kiwibibilă a răspuns:

Lamâia nu arde toata grasimea pe care o mananci tu. Este ea sanatoasa dar nu face caloriile sa dispara. Cat despre prajeli, nu astea ar fi principala cauza a kilogramelor in plus. Plus ca nu cred ca mananci numai prajeli. Daca vrei sa slabesti trebuie sa renunti la zaharul procesat, adica la dulciuri, si mai ales la sucuri de toate felurile. Fiind sezonul pepenilor ti-as recomanda sa mananci cat mai mult poti. Chiar poti inlocui mesele cu pepene. E satios si are foarte putine calorii. Si nu uita de sport.

| annempx a răspuns:

Da, se poate, eu beau zilnic peste 1 litru de apa si apa cu lămâie (dar un pic mai rar) si m-a ajutat sa slăbesc. Da, ar fi indicat sa nu mai mănânci fast-food prajeli etc si sa alergi prin parc vreo 1-5 km

| Bisbiavatar12 explică (pentru annempx):

Bicicleta se pune? big grin

| annempx a răspuns (pentru Bisbiavatar12):

Da, se pun si bicicleta, rolele, trotineta...

| PIPER23 a răspuns:

Este un inceput. Poti adauga la acestea putin sport!