| Alina9895 a întrebat:

Hey TPU.:*
[intrebare pentru. fete]
Credeti ca, corectorul de cearcane se aplica inainte sau dupa aplicarea fondului de ten?
Fundita :*

Răspuns Câştigător
| Simona1984 a răspuns:

Buna, fetelor.
Si eu am avut nedumerirea asta, si am incercat ambele variante.Mie, cel putin, nu imi place sa il folosesc inainte, deoarece daca dau cu fond de ten peste mi se pare ca efectul anticearcanului dispare.Asa ca folosesc anticearcanul fie peste fond de ten, fie in zona de sub ochi nu mai dau cu fdt, ci doar cu anticearcan.Iar apoi, pe toata suprafata fetei, cu pudra.
O zi buna tuturor!

7 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Inainte! Majoritatea asa fac!

| Isabelee a răspuns:

Heiii! :*, parerea mea este ca trebuie sa-l aplici dupa aplicarea fondului de ten deoarece asa se poate combina mai bine cu nuanta fondului de ten si arata mai bine. eu una asa fac :d. [spers sa-ti fi fost de ajutorrr :* ]

| aryana1991 a răspuns:

Before

| Raluxx a răspuns:

Pai si sora mea foloseste si o face mereu inainte de aplicarea fondului de ten! TE sfatuiesc sa faci si tu la fel! unditzzzzzzza? Plzpuppy dog eyes

| AmbarusAna a răspuns:

Pasul 1: Corectorul

Pasul 2: Fondul de ten

Pasul 3: Pudra

cam astia sunt pasii succes

| Georgii13 a răspuns:

Eu il folosesc dupa.deoarece fondul de ten astupa imperfectiunile fetei, iar apoi rolul corectorului de cearcane este de a-ti ascunde cearcanele(normal), poti incerca in ambele moduri si sa vezi cum iti place mai mult. Fundita?:*

| eunumadaucuspray a răspuns:

Preferabil dupa.Asa nu se va intinde si acoperirea va fi mai buna.