| alessandra10 a întrebat:

Mereu am fost complexata de buzele mele care sunt destul de mici si subtiri. Ideea e ca atunci cand ma dau cu luciu de buze am impresia ca atrage si mai mult atentia asupra non-voluminozitatii lor.iar cand le conturez mi se pare ca arata destul de exagerat. Imi puteti da niste sfaturi legate de cum as putea sa le 'retusez' in asa fel incat sa aiba o marime acceptabila si sa isi pastreze naturaletea? Dau funda! happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se pare ca am buzele mai voluminoase cand folosesc un balsam incolor cu aspect lucios. Daca dai si pe "sageata lui cupidon " un pic o sa para o idee mai mari. Mie imi place balsamul nivea essentiale care. happy

| Peridava a răspuns:

Voluminozitate?!
Daca sint subtiri, sint finute. Cele cu buze siliconata sint vulgare si e un indiciu ca se preteaza la anumite "servicii".

| alessandra10 explică (pentru Peridava):

Haha laughing asta e o aberatie... buzele mari sunt apreciate pentru ca denota feminitate si inclusiv eu cred asta.

| Peridava a răspuns (pentru alessandra10):

Daca esti dispusa la cun*******, esti "feminina"? Se pare ca asta vrei. Si cu buze fara "voluminozitate" nu dai destui fiori baietilor.

| Razasanu_Andra_1994 a răspuns:

Încearcă un luciu de buze care îți da puțin mai mult volum. sfat:când te speli pe dinți dai cu periuță și pe buze și când termini folosește un strugurel intens hidratant