| Muffy_9053 a întrebat:

Miau aparut dupa epilat cateva cosulete mici si rosii pe picioare. stiti ce as putea face ca sa dispara cat mai repede?

13 răspunsuri:
| maftei a răspuns:

Depinde cu ce te depilezi.Dar eu ati zic ca daca folosesti aparatul sa al lasi deoparte ca de la el apare asa ceva, asa ceva am patit si eu.Cea mai buna metoda de epilat este cu ceara si nu o sa ati mai apara nimic, firul se subtiaza...

| NoName8 a răspuns:

E normal sa iti apara. Ele o sa treaca f repede, pe maine nu o sa le mai ai. Important este sa nu te dai cu lotiuni sau creme sau deodorant (daca vorbesti despre axila) timp de 24 de ore pentru ca pielea ta s-a iritat putin dupa epilare. O sa treaca f repede, nu iti face probleme.

| NoName8 a răspuns:

Oamenii astia nu isteleg, daca iti apar bubitele acelea inseamna ca TE-AI IRITAT! Nu ai voie sa folosesti nimic pe piele iritata. Pe orice crema, deodorant sau lotiune de corp scrie asa: NU SE FOLOSESTE PE PIELEA IRITATA! Asta daca nu vreti sa va iritati mai tare, sau sa apara niste leziuni pe piele.

| lallalle a răspuns:

Si eu patesc asa. Te-ai iritat de aceea. Foloseste o crema hidratanta, da-te cu ea si ele v-or disparea intr-o ora cam asa. Alta data epileaza-te seara sa dispara pana dimineata. succes:*

| InsaneDoll a răspuns:

Da...si mie imi apar dupa epilat.Eu ma dau cu crema dupa aia si dupa cateva ore trechappy

| Morena30 a răspuns:

Pai si eu am mai patit.Eu ma epilez cu crema si dupa ma clatesc bine cu apa si cu un gel de dus.Te stergi si dupa incearca sa te dai su spirt.Eu asa folosesc si se usuca foarte repedewinking

| Aliciunex3 a răspuns:

Heyy...date cu crema d galbenelewinking

| ottovintila a răspuns:

Dupa epilat ca si dupa ras se recomanda un ulei dupa epilat sau o solutie calmanta.
Epilatoare cu ceara de unica folosinta sau traditionala sau epilatoare pentru epilarea definitiva acasa. Aparatura si consumabile gasesti la http://www.tpb.ro/

| BueyAstaMika a răspuns:

Poti sa intrebi la farmacie cu ce solutie sa dai.Eu am o cremitza speciala.dar nu mai stiu cum se numeste.Intrebi la farmacie si o sa te lamureascahappy

| noname12 a răspuns:

Date cu o crema ceva

| JustMiky a răspuns:

Este un ulei special(intrebi la farmacie) si dupa dai cu pudra de talc

| cicibot a răspuns:

Buna Muffy. Stai chill ca nu e nimic rau de care sa te ingrijorezi. Tuturor le apar acele bubite deoarece firul ese smuls de la radacina. Tot ce trebuie sa faci este sa te dai cu niste creme de corp ( de preferat daca vrei sa te duci la farmacie sa ceri ceva ) si in 2 zile iti vor disparea.winking