| LilMissMe a întrebat:

O prietena de-a mea crea sa isi tatueze sprancenele? Credeti ca e ok? Eu nu! Ce sa îi spun? Ea e in clasa a 7-a!

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Doamne fereste! Spune-i ca sprancenele ei o sa arate ca niste lipitori si demonstreaza-i asta cu poze de pe google.
http://patriciatatuajecosmetice.ro/img/portfolio/13.jpg
http://2.bp.blogspot.com/......atuate.jpg
http://1.bp.blogspot.com/......bf1ab5.jpg
Efectul nu e deloc natural si pana in clasa a 7-a nu cred ca s-a pensat atat de mult incat sa le rareasca foarte tare si sa ramana fara ele, plus ca nu o sa o lase parintii si fara parinte sau tutore, nu ii va face nimeni un tatuaj la anii astia

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa-i spui ca nu este in toate mintile. In primul rand nu arata bine si apoi sigur va regreta mai tarziu.

| LilMissMe explică (pentru Ioandelasal):

Am incercat dar a spus ca nu-i pasa...a spus ca e corpul ei...nu vreau sa îi mai spun ceva fiindca incerc sa evit o cearta

| Ioandelasal a răspuns (pentru LilMissMe):

Atunci las-o in pace, fiecare doarme asa cum isi asterne.

| darrio2007 a răspuns:

Nu e ok deloc. N-are minte.

| LilMissMe explică (pentru darrio2007):

Crede-ma, ea e destul de deateapta, doar ca a vazut o gramada de alte fete si de atunci vrea si ea...

| anamariarot a răspuns (pentru LilMissMe):

Daca se ia dupa tot ce vede, spune-i sa urmareasca prezentarile de moda internationale sa vada ce sprancene au fetele de acolo. Nici macar nu se penseaza, le au extrem de stufoase si devine un trend tot mai practicat(exemplu: Cara Delevingne)

| darrio2007 a răspuns (pentru LilMissMe):

Aha! Efectul de turma, sa zic asa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Nu cred ca parintii sunt atat de inconstienti s-o lase! La varsta asta sa-si vada de carte!

| LilMissMe explică (pentru Salontanul):

Pai, de fapt parintii o lasa...asta e partea rea...

| untu a răspuns:

Spune-i sa nu faca sunt urate si nu cred ca va lasa dirigintele sau profesorii asa la scoala! Daca nu are sprancene naturale, sa-si puna sprancene false, e cum ar fi naturale! Tatuajul este un pacat si sperie baietii si fug de ea! Am vazut eu aici in oras un caz asemenator cu asta!

| Tabia a răspuns:

Spune-i ca este o chestiune inutila. Ceva timp o sa-i placa, mai apoi o sa se transforme in căință. Nu e recomandabil ca de la asa o varsta frageda sa faci tatuaje, poate avea vreo infectie in piele sau ceva de tipul. Mai apoi o sa caute laser ca sa-si scoata tatuajul. Spune-i sa se trezeasca la viata.

| LilMissMe explică (pentru Tabia):

Multumesc! Sper sa inteleaga daca nu treaba ei...

| biancabbb05 a răspuns:

Pana la urma daca chiar tine s o faca, zi i sa foloseasca vopsea henna pentru sprancene, pentru ca aia se duce dupa un timp (ei nu i spune asta)

| LilMissMe explică:

Vrea*