| Petrea_1381 a întrebat:

Iubesc o fata din clasa, dar ea nu stie cum credeti ar fi mai bine ca sa-i spun?

Răspuns Câştigător
| kaylla a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa o inviti undeva si sa incerci sa porti o discutie despre ceilalti colegi ai tai sa-ti spuna ce parere are. Se poate ca ei sa nu-i placa de tine! Daca totusi nu-ti spune nimic despre un altul, cred ca ar fi cazul sa-i spui scurt si la obiect ca tie iti place de ea! Totusi gandeste-te si la felul ei de-a fi, sa nu fie vreo fitoasa, care sa se laude ca te-a respins! Indiferent care e raspunsul ei primeste-l cu fruntea sus si nu te descuraja!

4 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Daca si ea te place iar tu ii vei spune ca o placi cred ca vi fi in regula happy Adica e frumos cand un baiat ii spune unei fete ( colege ) ca o place happy

| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa nu-i spui. Asta ar fi cea mai mare greseala pe care o s-o regreti mereu.
Incearca doar sa intrii in vorba cu ea, sa ajungi sa porti o conversatie interesanta si cand e totul bine si frumos sa ii zici ceva in genul: sa te uiti la ceas sau cam asa ceva si sa zici "interesanta conversatie, mi-a placut mult, dar din pacate am uitat ca am ceva important de facut". Si sa pleci. happy Daca intreaba ce. atunci ii zici: "pai depinde cat de mult ai vrea sa afli".
In fine... ideea e sa fi mai misterios si sa nu lasi conversatia sa devina plictisitoare (sa pleci cand e mai interesant ca sa o faci sa te caute ea data viitoare sa vrea sa-ti vorbeasca).
Iti ziceam mai multe dar acum am putina treaba sa fac un proiect. happy
bafta in continuare.
Apropo. REPET!
Nu ii zice ca o iubesti sau ca iti place de ea. In cel mai rau caz ii zici cand zambeste sau face ceva diferit: nu stiam ca iti sta asa de bine zambind, sa o faci mai des.
sau : ai observat ce comica esti cand zambesti? ci se misca nasul asa de dragut... ca la un iepuras, ia misca din el un pic. happy
Ceva in genul. Nu prea am idei acum ca imi bat capul cu proiectul. laughing

| Miii a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ce simti...spune-i ca iti place de ea si ca vrei sa fii cu ea. daca te place, ea va accepta!
PS: daca esti timid si nu poti sa ii spui fata in fata. spune-i pe mess. e mult mai binehappy
Sper ca ti-am fost de ajutor! FunditSa`?

| Mow a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea, sa incerci sa fiti prieteni, incet-incet sa o faci sa te placa si dupa aceea sa-i spui ce simti pentru ea.Ai grija sa nu deveniti cei mai buni prieteni pentru ca unele fete se sperie de trecerea brusca prietenie-dragoste.
BAFTA!