| Panteraa a întrebat:

Se poate ajunge la culoarea asta de par doar prin decolorare nu si vopsire?(Stilul ombre hair) Dau funda.

http://beautyhigh.com/how-to-diy-ombre-hair/

Răspuns Câştigător
| Galateea a răspuns:

De fapt, da, merge numai cu decolorant. Alegi lungimea de unde vrei sa inceapa fading out, lasi decolorantul jumatate din timpul normal, te speli pe cap, apoi alegi jumatatea de jos a parului de abia decolorat si pui din nou decolorant, insa de data asta il lasi full time. Nici nu stiu cum se face cu vopsea, sincer, numai cu decolorant. I-am facut unei prietene si a mers, plus ca a iesit chiar OK, si din moment ce inca traiesc pentru ca nu i-am stricat parul, cred ca o sa fie totul in regula.

| Panteraa explică (pentru Galateea):

Singura nu risc sa fac. Cred ca daca merg la coafor ar putea iesi cum vreau, nu?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Nu, nu cred că e posibil.

| Panteraa explică (pentru OnuOnulică):

De ce nu ar fi posibil? Nu vreau sa ma vopsesc.

| Galateea a răspuns:

Iti dai seama ca iese 100% la salon. insa nu inteleg de ce te-ar vopsi? adica, presupun ca nu esti blonda la par nici deschis, nici mediu, nici inchis, caz in care normal ca trebuie sa te vopsesti sa iti iasa parul asa la varfuri in degradeu. Oricum sunt confuza de ce esti mai ok cu decoloratul la varfuri decat cu vopsitul laughing) adica bleach kills your hair in style. eu am presupus ca doreai sa te faci singura acasa si nu stiai cum sa iasa fara vopsea, ci doar cu decolorant de asta am zis cum am facut eu. Insa da, la salon ii spui ca vrei sa te faca asa si asa si asa fara asa and problem solved.

| Panteraa explică (pentru Galateea):

Sunt satena inchis la par laughing

| Galateea a răspuns (pentru Panteraa):

Thumbs up. Nu cred ca o sa ai probleme. Doar spune-i tipei de la salon ce si cum. Cred ca e imposibil sa nu poate sau sa nu stie. Adica. come on, am facut eu asta acasa singura si a iesit. Good luck!

| Panteraa explică (pentru Galateea):

Multumesc mult :*