| honeybunny13 a întrebat:

sunt disperata m-am tuns aseara si i-am zis coafezei sa ma tunda mai jos de umeri dar m-a tuns extrem de scurt de la parul meu mai jos de sani acum e pana la umeri chiar nu exista metode de crestere mai rapida va rog din tot suftetul fundita + cerere de prietenie+ce vreti voi

Răspuns Câştigător
| Kasia a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.Plus ca al meu e blond si degradat de la atatea vopsiri...asa ca m-am hotarat sa il las sa creasca natural.Acum e si scurt-cativa cm dupa umeri si cu un pic de radacini crescute si sunt distrusa.laughingEu folosesc in fiecare saptamana masti naturale cu ulei de ricin,iaurt, cacao, oua, vitamina E, vitamina A uleioasa etc. si apoi imi pun o casca pe cap si stau asa 2 ore.O sa imi cumpar samponul pentru cresterea parului de la Favisan si un tratament cu petrleum de la Gerovital.In fiecare zi imi fac masaj capilar 5 minute. Poti lua si pastile pentru par pentru ca te vor ajuta.Mi-am schimbat si balsamul cu unul profesional-Londa Professional si sper sa am rezultate.Acum sa speram ca ne va creste cat mai repede...desi stiu ca trebuie sa am rabdare.

Mastile mele naturale:

1. 2 linguri ulei ricin+2 linguri miere+10 picaturi vitamina A uleioasa
2. o jumatate ceasca suc morcovi+un galbenus ou+ 2 linguri ulei ricin+o lingura ulei maslina+o capsula vitamina e+10 picaturi vitamina A uleioasa+zeama de lamaie
3.un sfert de ceasca de iaurt+un sfert de ceasca de maioneza facuta cu ulei de masline in casa
4.7 pastile de spirulina+5 picaturi zeama lamaie+2 linguri lapte+5 picaturi vitamina A
5. 1 banana coapta+2 linguri iaurt+2 lingurite ulei ricin+1 lingurita miere+2 lingurite lapte
6. 2 linguri cacao+o lingura ulei de masline+2 linguri iaurt
7. o ciocolata neagra+3 lingurite sare+lapte-topita la bain-marie.
8. 1 banana coapta+2 linguri iaurt+o lingurita miere+2 lingurite laspte condensat+o lingura ulei ricin
9.un ou+un iaurt+o lingura ulei masline+o lingura ulei ricin
10.4 linguri ulei masline+3 linguri ulei ricin+3 linguri ulei de argan-incalzite la bain-marie.

Succes.

| honeybunny13 explică (pentru Kasia):

Multumesc mult

6 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Nu mai asculta pe nimeni, pentru crestere nu te ajuta nimic, tot ce poti face e sa il mentii cat mai sanatos pentru a nu trebui sa il tunzi in fiecare luna, eu mam ras in cap acum 2 ani pentru ca era distrus(oricum voiam, dar asta e partea a2abig grin ) oricum de atunci m-am tuns doar de 3 ori in 2 ani si e mega sanatos.Trebuie sa il tii cat mai sanatos, si ....multa multa rabdare.am incercat si eu tot felul de chestii pentru crestere, ca stiu ca e plictisitor pana creste dar nimic nu ajuta. Deci incearca sa faci in asa fel incat sa iti placa noua frizura, sau daca nu extensii.Eu am cu clips, si cand am chef sa port parul scurt, stau asa, si cand am chef de par lung, pun extensiile si gata, par lung si frumos big grin

| CupcakkeCaffe a răspuns:

Exact uleul de ricin. Costa 3 sau 4 lei depinde de farmacie si rezultatele se vad intr-o saptamana sau doua. Stiu pentru ca si-a dat sora mea cand era tunsa foarte scurt si parul i`a ajuns mai lung de umeri. Eu pe asta ti l`as recomanda. Toate cele bune!:*

| Kathhy23 a răspuns:

Da-te cu ulei de ricin pe scalp.Il gasesti la farmacie si costa in jur de 3 lei.

| honeybunny13 explică (pentru Kathhy23):

Si in cam cat timp se vor vedea rezultate?

| Gabielle a răspuns:

Pe langa ulei de ricin, masline si vitaminele A si E, este si un sampon nutritiv de la Favisan care ajuta si lotiunea Herba Panthen de la Transvital, si trebuie sa mananci sanatos, fructe si legume! Succes!