| Nanami利 a întrebat:

Sunt vopsita negru albastrui cu vopsea fara ammoniac,si acum vreau sa ma vopsesc ciocolatiu,doar ca stiu ca nu prinde pe brunet. Oare daca imi iau vopsea cu amoniac ciocolatiu, prinde pe brunet vopsit fara ammoniac?

4 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

O vopsea nu deschide alta vopsea! mergi la un salon sa iti faca decapaj, ca sa te poti vopsi o culoare mai deschisa ca negru. sau asteapta luni bune sa iti creasca parul si sa se mai duca vopseaua din par.

| SweetAl3x a răspuns:

Destul de rar prinde o alta culoare pe vopseaua neagra (cu sau fara amoniac).
Iti recomand totusi sa incerci o vopsea din gama Bes, care nici nu e scumpa - in jur de 15-20 de lei si e suficient un singur tub pentru par lung. Pe langa vopseaua asta, te pune sa iti alegi si un oxidant (mai slab sau mai puternic). Cunosc o fata care dupa ani de zile de vopsit brunet, i-a iesit ciocolatiu dupa 2 aplicatii cu Bes.
Daca esti din Bucuresti, o gasesti la Idm.

| ȘtefiBăăi18 a răspuns:

Pe vopseaua neagra nu prinde nici o culoare mai deschisa(chiar si cu o noata) fara a te decolora

| Deeyutzyka a răspuns:

Draga mea ca sa iti iasa o culoare perfecta trebuie sa risti mai ales daca ai fost vopsita cu negru... foloseste oxidant de 9% si iti va iesiwinking