| Allexandraaa a întrebat:

Hey. Vreau si eu sa incerc un nou stil de machiaj. Pana acum nu foloseam decat rimelul si ma faceam sub ochi cu creion.
Nu prea stiu ce sa incerc. Nu vreau ceva prea strident. Am vazut la alte fete cum folosesc creionul pe ambele pleoape si le unesc apoi printo coditsa. Am intrat pe youtube sa vad acel tip de machiaj dar ce am gasit eu e prea strident.
Nu conteaza ce tip de machiaj imi aratati. nu vreau sa fie prea " impopotonat". big grin. Ms.

Răspuns Câştigător
| valThina a răspuns:

Pai daca te`ai saturat de creion si rimel poti incerca tusul:) il gasesti in mai multe culori : negru, maro, albastru, verde.sau poti incerca farduri dar in culori "potolite", ceva sa nu se observe prea mult, un roz pal, un crem, bej, auriu, gri.si fardul sa nu depaseasca pliul ploapei.sau poti renunta la creionul pe pleoapa mobila(cea de sus) sa trasezi o linie si putin pe linia genelor de jos da numai spre coltul interior si apoi dai putin cu degetul sa nu fie prea strident si sa nu se vada ca se opreste brusc; sa nu dai decat pana jumate sau numai putin de tot in colt:) si poti incerca diferite culori la creion ca se gasesc o gramada de nuante :)apoi te dai cu rimel si gata:) daca vrei si ceva pentru buze poti incerca culorile apropiate nuantei pielii tale sau doar un glos colorat pentru ca nu este asa de puternic ca un ruj. daca vrei sa iti dau mai multe detalii sau chiar poze te astept sa imi dai un mesaj privat. o sa iti pun si cateva poze aici : http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://ro.hairdresser-models.eu/......mover.html sau http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres

6 răspunsuri:
| candydream a răspuns:

Incearca ceva simplu precum:rimel, creion negru sau maro(pentru un machiaj natural) dat si pe pleoapa superioara si daca vrei un fard in culoare neutra care sa nu se observe foarte tare(nude e o idee buna) sau rimel, creion negru si fard de pleoape gri.
P.S. Daca vrei ceva si la buze poti incerca in cazul primului machiaj un glos de culoare roz pal si pentru al doilea buze nude(iti dai pe buze cu corector sau fond de ten si apoi ruj nude).

| Ramona_6895 a răspuns:

Pai fa-te cu tus, creion si rimel. Eu asa ma fac happy

| blackwidow a răspuns:

Iti dau eu un machiaj excelent: nu te mai machia, incearca-l poate-ti va placea

| Allexandraaa explică:

Eu ti-am cerut un sfat. Daca nu esti in stare sa imi raspunzi la intrebare. fa efortul si nu mai raspunde.
Multumesc :*.

| YoPOFOleTz a răspuns:

Pai nu stiu fate in obraji si la ochi machiazate cu alb sau poate un verde mai inchis dar nu prea intens sau mai bine cu un albastru marinwinking