| DianusIoana a întrebat:

Heyy! Eu ma epilez cu ceara dar de fiecare data dupa epilare incepe sa-mi creasca parul in 4 zile ...adica deja in 4 zile e crescut si se vede destul de bine...e normal? Credeam ca daca ma epilez cu ceara timp de macar 2 saptamani nu voi avea deloc probleme. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Te faci singura? Grija mare cum tragi, la mine unele fire se rup, nu se smulg si de asta in 4 zile deja se simt unele fire. Du-te la un salon mai bine, e pacat sa te faci cu ceara si sa iti rupi firele si sa nu ai efectul dorit.

| DianusIoana explică (pentru alina2k18):

Ma fac la salon

| alina2k18 a răspuns (pentru DianusIoana):

Du-te in alta parte, ori tehnica ori ceara nu e buna.

| Sonia822 a răspuns:

Doua posibilitati:
1. Ceara nu e buna, rupe firul de la suprafata pielii, nu smulge cu radacina din interior (la mine tine 2 saptamani, si in a 3a incepe sa creasca)
2. Poate fi normal intr-o oarecare masura, inseamna ca esti sanatoasa, ai keratina, circulatie buna, vigoare in tine. De pe la 25 nu mai creste sub forma de tepi, pe la 28 mai rar, la 35 si mai rar...( alta activitate a hormonilor, dereglari in functie de varsta, lipsa keratina)

| christine99 a răspuns:

Nu e normal