| DamiPapucii a întrebat:

Heyy,mi-au aparut niste bubite mici in zona fetei sub nas.Mentionez ca mam epilat, cu ce pot scapa de ele. Funda

Răspuns Câştigător
| crazyvioletflame a răspuns:

Stiu cum e... exact asa mi se intampla si mie dupa ce ma epilez! Inseamna ca pielea ta e foarte sensibila. Eu m-am dat cu o crema de galbenele de la farmacie(poti incerca si o crema din miere de albine, ideea e sa fie naturala).

5 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Cu crema de galbenele, daca n-ai la indemana crema merge si cu ulei de maslinewinking

| any3la a răspuns:

Buna. Nu-ti face griji pentru ca asa apare la multe fete.Si mie mi-au aparut asa si am scapat. Sa dai cu putina crema ca sa-ti treaca repede. Funada?

| machupi8t a răspuns:

Buna, asculta-ma pe mine deci, cand m-am epilat si mie mi-au aparut si mi-am dat cu vitamina A ( o sticluta ft mica cu lichid in ea) cumparata de la farmacia ( nue scumpa) crede-ma ca in 2 zile ai scapat de ele happy

| Azµre a răspuns:

Da ce ai tu se cheamă foliculită, apare datorită epilării. Îți dai cu Baneocin Pudră și trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie un flacon numit 'Baneocin, pulbere" si pulverizezi cu aceasta pe intreaga sufrata iritata, este un bun antiseptic si usuca astfel de eruptii ale pielii