| Cristea468 a întrebat:

Din ce cauza mi-au aparut bubite albe mici si multe in zona intima dupa ce m-am ras? M-am mai ras si mai demult si am patit la fel si nu m-am mai epilat. Dar vreau sa fac constant asta ca barbieritul la fata. Ce sa fac sa nu mai apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Iritatie. Poti folosi lotiuni dupa ras si creme hidratante, sau sa te razi mecanizat. Adicatelea cu o scula electrica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că e vorba de iritaţie. Asta depinde şi cum şi de cât timp te razi. Poţi folosi o cremă specială după epilare.

| Cristea468 explică (pentru anonim_4396):

Ce crema? Eu folosesc aftershave fara alcool nivea

| darrio2007 a răspuns (pentru Cristea468):

Băi tinerete, aftershave este pentru atunci cand barbieresti barba, nu cand o faci la puță. Ce drk intelegeti voi cand o faceti jos? Ai sa te iriti mereu daca nu stii sa o faci.
Of, ce generatie!

| Cristea468 explică (pentru darrio2007):

Bun, zi-mi ce sa folosesc in loc de aftershave?

| darrio2007 a răspuns (pentru Cristea468):

Nu am asemenea obiceiuri. Asa ca daca tu nu gasesti, inseamna ca nu s-au inventat. Cand tai iarba din gradina si piticii par mai mari. Apropo de rasul jos.