| just1me a întrebat:

Hi! As vrea sa stiu daca vi s-a mai intamplat sa apara la baza periilor ( chestiile care descurca parul la periile de par) niste chestii ca puful. Mentionez ca am unele perii care nu le spal si dezinfectez in viata mea si ma intreb daca pot dauna parului. Sper ca ma puteti ajuta cu cateva sfaturiwinking. Thanks!

5 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

In primul rand, forma corecta e "PE care nu le spal". In ceea ce priveste problema ta, tot ce trebuie sa faci e sa iti cureti peria ori de cate ori este nevoie. Pieptanatul este foarte important pentru sanatatea si vitalitatea parului. De aceea, trebuie sa folosesti o perie curata si sa iti perii parul in fiecare seara inainte de culcare, deoarece ajuta la oxigenarea si vascularizarea respectivei zone. Daca vrei sa afli mai multe despre ingrijirea parului, poti accesa siteul www.divahair.ro. Un gand bun, Elena.

| Minnie a răspuns:

Da, este praf din par si din casa. Poti lasa peria peste noapte (dupa ce o cureti bine de par) intr-un vas cu putin sampon si apa fierbinte sau bicarbonat de sodiu si apa

| blackspell a răspuns:

Da e praf strans acolo, care contine bacterii. nu cred ca iti face rau parului, dar scalpului, ochilor si tenului.tot ce iese din perie.
ia un pieptene cu dintii mai rari, si piepteni peria efectiv.pe urma o speli cu sampon.

| Parmalat a răspuns:

Da, cand periam pisica big grin

| nOnameFound a răspuns:

Alea imi aparareau si mie. apar daca se mai perie si altcineva cu peria ta...eu de cand am peria doar a mea nu mi-a mai aparut 'puful' ala...sau probabil de la matreatabig grin