| fsdfdsfdsf a întrebat:

Hi`. Prietena mea si. a dat cu " apa oxigenata " ( daca nu ma insel ) pe parul de pe maini, ca sa se faca blond, si sa nu se mai cunoasca. Intrebarea ar fi urmatoarea : apa aceea are acelasi efect si pe parul din cap? Adica daca ma dau cu ea in cap mi se deschide parul la culoare? Si daca da...cat timp tine asta?

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa te joci cu apa oxigenata! Pe langa faptul ca iti poti deteriora parul, te poti trezi cu el portocaliu!

| oz a răspuns:

Da, funtioneaza si pe parul din cap.Cat tine? tine pana tunzi parul.

| Rez0o a răspuns:

Deci are acelasi efect. Cand iti dai pe par asteptzi 15-30 de min depin de acum si parul se decoloreaza. E greu pe urma ca o sa-ti cada parul si etc. Pt ca acesta se arde... Apa oxigenata in general e buna pentru suvite...tnx;*

| Mksdh a răspuns:

Da.functioneaza.par e si in caphee hee
si te tine ceva timp, dar s-ar putea sal arzi... e ca si cum te-ai vopsihappy

| uas a răspuns:

De obicei mai bine nu dai cu apa oxigenata nici pe parul de la maini nici pe cel de la cap, deoarece aceste fire de par(pe care va fi aplicata apa oxigenata), se va deshidratata si va incepea sa cada. Spun asta din propia experienta.A inceput sa-mi cada parul si asa m-am hotarat sa-mi fac o crema speciala:doua galbenusiuri de oua si putina aloe vera:spalate cu ea timp de trei zile.Iti va trece.Trebuie sa stai putin cu ea in cap. Sper ca am fost de ajutor.

| bubbles_7077 a răspuns:

Anul trecut am incercat eu acest lucru si am fost uimita... mi s-a deschis parul cu 2-3 nuante e chiar adv chestia si e mai bine asa decat cu vopsea, face parul sa para natural, dar iti trebuie vreo 4-5 sticlute de apa oxigenata, depinde cat ai parul de lung... funda?