| JokoSmile a întrebat:

Hi.Problema veche oh go on, nu e o noutate ca imi cade parul, dar acum cade exagerat de mult I don't want to see, in vara am fost la dermatolog, mi-a dat sa fac analize, si cica nu am nimic, ca in locul firelor de par care au cazut cresc altele mdea. mi-a dat sampon de la Vichy[ rosu, impotriva caderii parului ] si Zinc. Mdea. se pare ca nu si-a facut rezultatul decat pe moment, acum sunt imuna. De o luna incoace mi s-a uscat parul si deteriorat rau I don't want to see, nici nu se pune vorba de tuns oh go on big grin, asa ca de o luna folosesc alt sampun de la Vichy (galben pentru par deteriorat), mai nou am facut si putina matreatacryingcryingcrying ceea ce eu nu am mai avuuut. chiar eu am mai avut matreata pana acum thinking thinking, in fine. m-am gandit sa mai faca o vizita dermatalogului, dar pana atunci m-am gandit sa incerc o masca cu ulei de masline big grin, dar cum se foloseste. Cum o amestec? O pun pe par de la radacina, pe parul murdar, curat, umed? Pe urma cum scot uleiul ala din par? Nu vreau parul uleios dupa ce se usuca I don't want to see. Vreau ca dupa ce ma fac a2a zi sa ma fac cu placa. Adica duminca aplic tratamentu si luni sa pot sa ma fac cu placa... pot pot puppy dog eyes.
Ajutati-ma cu cat mai multe detalii, voi ati folosit mastile de par care mi le propuneti, a dat rezultatebatting eyelashes?
Vreau din propria voastra experienta sa aud, nu copy-paste dupa netbatting eyelashes puppy dog eyes.
Peace >big grin

Răspuns Câştigător
| LaraLee a răspuns:

Buna draga mea.
masca cu ulei de masline e buna. pentru par normal, pune si putina miere. daca e gras pune putin otet. il aplici pe parul uscat, cam cu o ora inainte sa te speli. tii un prosop pe calorifer si il pui in cap dupa ce ti-ai pus uleiul de masline, ca sa tina cald. asta este un fel de masca puternica pentru par.

toamna si iarna parul cade mai mult decat primavara si vara. eu am folosit revalid sampon. nu m-a ajutat in legatura cu caderea parului, dar l-a facut mai stralucitor.

masca mea o prepar asa: ulei de masline si un ou, amestecate si apoi doar putin otet, pentru ca parul meu are tendinta de ingrasare. jumatate de ora cu prosopul cald in cap, sau la dus cat timp ma spal pe corp.

uleiul il scoti din par daca te saponezi bine de 2-3 ori, cum ai tu nevoie, pana cand parul face spuma puternica. apoi pui balsam, si dupa 2-5 minute clatesti bine. daca te samponezi bine si te clatesti bine, parul nu va fi uleios.

daca vrei mai multe detalii, masti sau sfaturi despre par si ten, oricare ar fi ele, trimite-mi un mesaj si te ajut cu cea mai mare placere.

Succes.
Lara

5 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Ai pomenit de placa de par? poate te faci prea des si din cauza asta iti cade parul.si eu mi-am cumparat de craciun eram obsedata sa am o placa, dar nu o folosesc des, odata pe luna sau de 2 ori cel mult.mai bine iti dai cu spuma sau cu altceva sar`ti stea ondulat.referitor la problema ta, am avut si eu o colega (in clasa a 6 parca) tot asa spunea ca ii pica parul rau. a fost la doctor si i`a recomnadat sa se tunda scurt(tot scurt il avea si ea inaitne, dar totusi s`a tuns si mai scurt).

| lunathemoon a răspuns:

Tunde-te scurt, asta e o solutie! am o prietena care a patit la fel.

| BlizzardOnly a răspuns:

Uleiul de ricin e f bun, mai este un sampon la farmacie e vreo 35 de lei pe baza de petrol (nu mai tin minte cum se cheama). Problema ta, eu cred ca e stresul

| Tzukushi a răspuns:

Citeste te rog aici cateva sfaturi spuse de mine :* :* sunt multe nu le pot scrie aici

http://mariabeautytips.wordpress.com/......hidratare/

| catalin02 a răspuns:

Cea mai buna solutie e o peruca laughing))))))))))