| Liuuu a întrebat:

Hmmm...am o intrebare care ma macina rolling on the floor cum pot slabi mai repede? de ex. sa pierd niste kg aprx 3-5 in 2 luni sau o luna? sfaturi?

Răspuns Câştigător
| elykutza a răspuns:

Sport si nu mai manca dupa 6 si manca de multe ori dar putin. Dar cel mai important este sa faci sport. happy

16 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Am cautat cu mama pe net importanta ceaiului rosuhappy.Si sa stii ca iti da o senzatie de satietate! Asa ca poti inlocui una sau doua mese cu ceai rosuhappy! O sa incep si eu de luni!happy

Succes!:*

| RoxyLaLa a răspuns:

BUNAwinking

Dieta de slabit fulger iti va da o senzatie precoce de satietate, astfel incat vei ajunge sa nu-ti mai doresti tu alte suplimente decat cele permise.

Mic dejun
- o cana cu lapte si fulgi de cereale (nu musli) sau
- doua felii de paine prajita cu unt;
- apa plata sau ceai.

Gustarea de dimineata
- o banana sau
- o cescuta de orez cu lapte sau
- un sandvis cu branza si unt.

Pranzul
- o jumatate de conserva de ton, un cartof fiert, pasat, cu lapte sau
- 100 gr. macrou sau cod fiert, un cartof si o lingurita de maioneza sau
- doi cartofi copti, cu branza de vaci.

Gustarea de dupa-amiaza
- un iaurt mic (nu cu fructe) sau
- doua felii de paine prajita, cu o lingurita de dulceata;
- o cescuta de orez cu lapte.

Cina (nu dupa ora 19:00)
- peste (macrou, cod) fiert sau la gratar, doi cartofi fierti sau
- un piept de pui la gratar, doi morcovi fierti sau 100 gr. mazare.

Gustarea de seara
- o cescuta de orez cu lapte sau
- spuma de fructe dintr-o banana, visine, capsuni sau
- o cana cu lapte.

Cateva ponturi care vor echivala cu cate 1 kilogram in minus pe saptamana:
- goleste frigiderul de tot ceea ce te-ar putea tenta;
- nu spune ca tii regim decat persoanelor care stii ca te-ar putea sprijini in incercarea ta;
- inainte de a merge la cumparaturi fa o lista cu cele necesare, altfel vei fi tentata sa cumperi tot ce intalnesti in cale;
- nu consuma in aceste 5 zile alte fructe decat cele prescrise (banana, visine, capsuni);
- incearca sa nu depasesti 75 grame unt in acest timp;
- nu sari niciodata peste micul dejun;
- bea cat mai multa apa.Slabeste 4 kilograme 7 zile – Regim de Slabit rapid:NU
- nu se mananca intre mese
- trebuie eliminat in totalitate zaharul si amidonul
- ceapa alba
- cartof
- telina
- porumb
- orez
- fasole, mazare, linte
- branza, smantana
- paste
- cafea

In ce consta?
Micul dejun:
- suc obtinut dintr-o jumatate de grefa
- 1, 2 oua sevite dupa plac (fierte, omleta, prajite in cat mai multa grasime)
- 2 felii de bacon
- cafea decofeinizata, fara zahar, fara lapte sau ceai cu lamaie

Pranz
- suc obtinut din jumatate de grefa
- salata de orice fel si in orice cantitate
- carne de orice fel, gatita oricum si in orice cantitate

Cina
- suc obtinut din jumatate de grefa
- salata de orice fel si in orice cantitate
- carne de orice fel, gatita oricum si in orice cantitate
- legume gatite oricum si in orice cantitate

Inainte de culcare
- un pahar de lapte degresat sau unul cu suc de rosii (care trebuie sa te asiguri ca este natural si nu contine zahar)

Rezultate
Poti tine acesta dieta cat timp doresti. Crina ne-a marturisit ca rezultatele apar dupa 5 zile de la inceperea ei, si vei slabi cate 600 g pe zi. Sper ca te vor ajuta aceste retete.Nu uita de funda!

Sper ca te-am ajutat:Xwave!

| Zoe_6740 a răspuns:

Pai daca ai peste 18 ani poti lua pastile...dca nu, poti sa nu mananci seara, sa mananci dimineata, multe fructe, sa mergi mult pe jos...eu vineri am mers 5 km pe jos si ieri nu am mancat mai nimic.

| Ирина19 a răspuns:

Buna.Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa maninci mai multe fructe si mai ales terci-pentru ca iti scoate toxinele.Da,e bine pentru sanatate sa mai faci si sport,dar daca iti obisnuiesti corpul cu sport,atunci va trebui sa o faci mereu,pentru ca atunci cand nu mai faci grasimele revin, si am observat asta la multe persoane-ca se ingrasau si mai mult. Dieta care te sfatui sa o urmezi am facut-o si eu, mancand doar astea in 5 zile slabisem cu 3 kg, dar daca tii si mai mult atunci la sigur ca slabesti f mult.

Bafta si ai grija de tine!

| deewskk a răspuns:

Fa sport, mananca sanatos, cina o poti lua doar printrun fruct sau o boaba de strugure, dar nu exagera daca nu ai mult de slabit. daca vrei un corp frumos si slab, fa si abdomene si extensii, aerobic, si nu uita de inviorarea de dimineata.

| Claudia a răspuns:

Poti slabi 3 kg intr-o saptamana big grin
12 : 00 - un fruct
14 : 00 - orice dar putin
16:00 - 2 fructe + iaurt
18:00 - orice dar putin

big grin

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Ciclismul e cea mai rapida solutie, ca sa slabesti mult si rapid mergi pe trasee cu pante si trage pana pici! Sau daca nu ai bicicleta alearga.Sa nu te puna dr*cu sa tii dieta ca n8u faci nimicstraight face mai rau iti faci.

| Dief a răspuns:

Sport mult, sa nu mai mananci seara, fara paine sau prajeli si poti sa slabesti 5 kg intr-o luna. eu asa am slabit 4 kg in 2 saptamani

| ღஐNicoleღஐ a răspuns:

MULT MULT MULT FOARTE FOARTE MULT SPORT. FARA INTRERUPERE! Iesi intr-un parc si ia-ti rolele bicicleta etc. sau cheama-ti o colega sa jucati betminton.Dar bea foarte multa apa PLATA! Nu uita deloc mancare dupa ora 6. Masa cea mai bogata sa fie micul dejun.dar celelalte sa fie mai slabute(Mai ales cina care ar trebui sa fie un mar o para o banna etc.) MANANCA MULTE FRUCTE! nu gusta chipsuri,sandwichuri,cartofi pai, fripturi carene de tot felul etc. Nu manca ABSOLUT NIMIC INTRE MESE DECAT APA! Apa te slabeste sa stii! Asa ca bea multa apa! Si spor zilnic role bicicleta tenis betminton, joging.Mult sport si fructe si legume.Nu manca deloc deloc deloc paine! INDIFERENT DACA E INTEGRALA SAU NU! MULT SUCCES SI SPOR LA SPORT!

| AdeeLinna22 a răspuns:

Nu trebuie sa faci cine sti ce.e de ajuns sa renunti la ceva.eu de exemplu am slabil aproape 5-6 kg intr-o luna sh ceva.am renuntat la dulciuri chips sh d`astea sh paine poti sa iei de`aia neagra sti uh.si sa o consumi cu masura. dimineata poti sa mananci ceva fructe, iar seara nu prea mult si nu prea tarziu la mine a mers a mai incercat o prietena, e de ajuns sa scoti ceva [din meniu] sper sa te ajute si pe tine...

| AdeeLinna22 a răspuns:

Aa si daca stai la bloc poti sa iesi cu rolele sau cu ce ai uh in loc sa stai in fiecare seara la povesti cu fetele

| Paulutzu a răspuns:

Pai incearca sa mananci mai putin daca mananci mult si fugi in fiecare zi macar 30 de minute... sper sa iti fie de ajutorbig grin

| A1eX a răspuns:

Uite eu am slabit repede alergand, sau nu am mai mancat paine ziua, am mancat mancarea goala, incearca si tu!

| Andis a răspuns:

Daca faci jogging de 3 4 ori pe saptamana sa alergi intru-un parc sau ceva scapi de mai multe kilograme dar scapi si de stresbig grin eu asa fac merg in Herastrau alerg o ora si gta sunt intr-o alta lumebig grin

| Angelina123 a răspuns:

Hmmm.cu ce sa incep? in primul rand un regim strict.medicul meu mi-a zis sa mananc carne in fiecare zi si un ou sau mai multe pe saptamana(fierte)mi-a dat si niste pastile naturale de plante(OBECON).pot sa zic ca isi fac efectul dar trebuie sa ai rabdarebig grinmult succes! eu am 11 ani si am avut si am putine probleme de greutate

| DArky_2049 a răspuns:

Sa mananci supa de varza