| Dina_Mihai_1997 a întrebat:

Imi puteti si mie cum pot slabi mult, adica aprx 20-30 kg intr-o luna sau 2? Plz am mare, mare nevoie adica cum sa mananc, cat si ce? Si ce exercitii sa fac (Am90 kg )
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CinevaMisterios a răspuns:

Ca sa slabesti 30 intr-o luna ar insemna sa nu mananci nimic, asa ca...

oricum, daca vrei sa slabesti atat de mult in asa de putin timp trebuie sa urmezi un regim extrem de "sever" si sa faci efort pana cand curg apele de pe tine...PLUS ca trebuie sa ai o motivatie FOARTE mare, ca asta nu e deloc asa simplu cum pare (si sa nu amani mereu si mereu, ca timpu-i foarte scurt si nici nu stii cand a trecut si te trezesti ca n-ai facut nimic), mai ales daca acum e pentru pima data cand decizi ca vrei sa slabesti.
Si tine cont si ca sunt sanse aproape garantate sa pui la loc la fel de repede cum le-ai dat imediat dupa ce intrerupi procedeul de slabire.

oricum, MULT succes daca chiar ai de gand sa faci asta...

| CinevaMisterios a răspuns (pentru CinevaMisterios):

Dar, oricum nu-i recomandat sa faci asta...plus ca e aproape inposibil sa slabesti 30 in 1-2luni

| Dina_Mihai_1997 explică (pentru CinevaMisterios):

Mersi mult! Am mai incercat... Sa sti ca aproapte am resusit gen 8 kg dar nu prea m.am tinut tare! mersi oricum

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti slabi atat de mult. Practic doar daca nu mananci deloc este posibil sa ajungi, inainte de a muri, la o greutate cu aproximativ 20 de kilogame mai mica, dar asta nu te va ajuta cu nimic (fiindca nu exista posibilitati de a salva viata unui pacient intr-o stare atat de severa de inanitie).
Este recomandat sa slabesti cam 5 kilograme pe luna (maxim), putand ajunge, in regimuri extreme, pana la 7 kilograme (cu riscuri semnificative pentru sanatate). Doar un medic nutritionist iti poate gandi o dieta utila unei asemenea pierderi in greutate. Noi, nespecialistii, putem sa iti recomandam diete care sa duca la pierdere de maxim 2-3 kilograme pe luna (in speta sa renunti complet la zahar, paine, cartofi si paste fainoase, sa mananci numai alimente crude sau fierte, cat mai multe legume si cat mai putina carne, iar aceasta cat mai slaba) si sa faci minim 3 ore de sport pe zi (alergare, gimnastica aerobica, inot).

| CinevaMisterios a răspuns (pentru Brigaela):

Nu-i chiar adevarat...adica nu e IMPOSIBIL sa slabesti 20-25 de kg in 2luni, numai ca sunt anumite riscuri...si stiu din experienta, dar fiecare corp e diferit pana la urma

| RAY a răspuns:

Doar daca te infometezi de tot, cum a facut doctorita aia bea doar o cafea cica timp de 6 luni a slabit vreo 30 de kg, isi dai seama ce pericole te pandesc nu?

| Oana92 a răspuns:

Nu ai cum sa faci asta...Si nici nu ar fi sanatos sa o faci!

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Pai trebuie sa mananci ceva sanatos.