Concurs- How to be a Lady: Exerciţii de feminitate

Concurs-
How to be a Lady: Exerciţii de feminitate

Avem un nou concurs cu prietenii de la Fundația Calea Victoriei. Aceștia învită toate doamnele și domnișoarele la cursul How to be a Lady: Exerciţii de feminitate.

Frumuseţea, feminitatea, şarmul şi graţia există în fiecare femeie, indiferent de vârstă. Când toate acestea sunt puse în valoare, pot oferi încredere în sine, bucurie de a fi şi charismă.

Cursul „How to be a lady” este un ghid care te ajută să conştientizezi paşii care pot fi parcurşi pentru a-ţi pune în valoare potenţialul de frumuseţe, fără excese sau artificii. Coafura, stilul vestimentar, culorile care ţi se potrivesc şi armonizarea lor cu machiajul sunt elementele pe care le vom analiza, pentru a afla ce anume ţi se potriveşte mai bine.

La cursul de estetică feminină vom vorbi despre:

  • Impactul imaginii în relaţiile sociale şi puterea primei impresii
  • Locul unde ne poziţionăm în percepţia noastră şi a celor din jur
  • Frumuseţea cu şi fără efort
  • Îmbunătăţirile pe care le putem aduce imaginii în ansamblu

Dacă vrei să câștigi invitația, răspunde în comentarii până pe 12 februarie inclusiv cu ce anume îți dorești să înveți la acest curs. Câstigatorul sau câștigătoarea se va alege prin tragere la sorți.

Succes!

24 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| anonimg a răspuns:

Concursul de pe TPU ar trebui facut in asa fel incat sa se aleaga cea mai introvertita fata de pe TPU; cea care are stima de sine cea mai scazuta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Nu are legatura tipul de personalitate cu stima de sine. Pur si simplu cine are stima de sine cea mai scazuta in general.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa invat la curs cum sa fiu mai feminina si sa am mai multa incredere in mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeie înseamnă în primul rand feminitate. Sa devii o lady tine și de latura morala, nu numai de aspectul fizic. Deci, începând cu aceasta latură putem zice ca o lady este generoasă, însă nu va lăsa pe nimeni sa o folosească. Este altruista și deschisa sa ii ajute pe alții. Este inteligenta, știe sa și aleagă compania, și implicit bărbatul de lângă ea. Știe ce vrea. Nu va face lucruri rcare sa ii păteze reputația, deciziile legate de viata ei, vor fi gândite, și influetatr nu numai de sentimente cu și de rațiune. O lady își dorește stabilitate. Totodată, o doamna adevărată este o prezenta plăcută, o persoana care știe sa conversez, fără greșeli gramaticale și fără sa și jignească partenerii de conversație. Nu va discuta niciodată de situația financiara, despre politica sau alte subiecte delicate. Aspectul fizic trebuie sa fie unul îngrijit, sa se păstreze cu o greutate adecvata înălțimii ei, sa știe sa și potrivească ținută în funcție de oricare dintre evenimente. Va ști sa și păstreze decenta, și igiena corporala ireproșabilă. Nu va face abuzuri de niciun fel, nu se va destăinui oricui și nu va consuma alcool încât sa nu se poată controla. Va fi independenta financiar, și chiar dacă nu va avea foarte mulți bani, nu se va compromite în cautarea lor.

Alte răspunsuri
| anonim_4396 a răspuns (pentru 123123NONAME123123):

Mersi dar se pare ca m-au suspendat pentru asta.

Alte răspunsuri
| Emazio a răspuns:

Cand spuneti castigatorul va referiti la fetele de la politechnica, hai ca a fost urata remarca. Si fetele de la poli sunt baieti de treaba...

| DeeaDeea94 a răspuns:

Bună, îmi doresc să învăț la acest curs cum să îmi stăpânesc furia în unele momente, aș vrea să conștientizez fericirea, să fiu mereu optimistă și cu zâmbetul pe față, să fiu o persoană plăcută de cei din jur

| 123123NONAME123123 a răspuns:

1.Sa recunoasca egalitatea intre sexe si ca un barbat ok e exact la fel ca o femeie ok si viceversa si sa fie originala, nu sa se comporte dupa 17000 de stereotipuri si cum le place altora sa se comporte doar pentru ca nu are destula incredere in ea(desi se preface ca o are) incat sa se comporte cum doreste indiferent de parerile si impresile celorlalti.

| vasiiulivia a răspuns:

Da imi doresc sa particip fiindca imi doresc sa -mi imbunatatesc stilul sa devin mai feminina

| Dragoi_Mariuka_1998 a răspuns:

Consider că "how to be a lady" este un concept care merită valorificat și mi-aș dori să aflu cât mai multe lucruri utile despre ceea ce înseamnă feminitatea... până la urmă, cred că orice femeie ar trebui să fie interesată de acest subiect?