| kosmii a întrebat:

Serus TPU!
Am inceput sa nu`mi mai intind parul pentru ca este destul de ars. si nu l`am mai intins de o luna...firul de par se va regenera macar cat de cat?
Nu vreau sa-l tund pentru ca oricum este destul de scurt si eu il vreau lung...
cryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Buna kosmii!

firul de par singur nu se regenereaza. Daca tot numai folosesti placa fa-ti o masca naturala din ulei de ricin (e 7 lei).
Il aplici seara pe par si dimineata te speli dimineata.
Se vad imediat rezultatele, daca te tii de masca de 2-3 ori pe luna vei avea un par superb

te sfatuiesc,totusi, sa iti tai putin varfurile
daca nu vrei, lasa-l asa pana mai creste

P.S. uleiul de ricin ajuta si la cresterea parului

succes happy

4 răspunsuri:
| NobodyUnderstandMe a răspuns:

Eu imi intind parul de un an jumatate si nu este foarte ars.Adica folosesc o placa de la Remington si dupa baie folosesc asta
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Acum,daca tu nu mai vrei sa il intinzi, eu nu cred ca parul tau se va regenara cine stie ce fara sa ii faci nimic.Eu iti recomand tratamentul de mai jos care este foarte usor de facut, si este natural:
un amestec de galbenus ou, o lingurita ulei de ricin, o lingura de ulei masline, o lingurita vitamina A, o lingura miere de albina da sa fie naturala, se aplica o data pe saptamana. Daca ai parul des, dublezi cantitatea.Trebuie sa aplici masca pe parul curat si o ti o ora.Sau mai e asta :
frectii cu mixt de ou cu lamaie, suc de varza proaspat taiata(neparat, pentru ca daca nu e proaspat e oxidata si nu e bine)+un strop de otet de mere sau de samburi de struguri.Iti faci masaj capilar incet, calm, pornind de la frunte pana la ceafa.
Sper sa functioneze.
Funda?

| SteauaNordului a răspuns:

Iti recomand masca de par de la kalos pentru regenerare
sunt ieftine si perfecte!

| Addiction a răspuns:

Cred ca totusi tebuie sa il mai scurtezi macar putin. happy

| alexalautner a răspuns:

Buna,deci firul nu se regenereaza asa repede poate in cativa ani, dar daca iti cumperi niste creme de par speciale te vor ajuta mult dar sunt foarte scumpe!