| ioanalavinia a întrebat:

Creionul de ochi negru care contureaza ochii ii fac sa para mai mici?

Răspuns Câştigător
| Zuzulici01 a răspuns:

Nu! nici decum. Din potriva ii contureaza frumos si ii da un aspect foarte fashion!hee hee eu una, am ochii putin maricei adica. rotunzi love struck ii adooor laughing! si cum ai spus tu in comentariul alaturat. ca te dai cu tus pe sus si iti conturezi pe jos cu creion. cam asta e si metoda mea. laughing deci, poti sa te dai linistita cu creion pentru ca nu iti micsoreaza ochii deloc!:* [ fundasmug ]

6 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Nu,cred că îi accentuează.happy

| Bondarel99 a răspuns:

Daca iti CONTUREZI ochii cu creion negru o sa-i micsoreze, iar creionul alb ii face sa para mai mari, e doar o iluzie optica.

| oany a răspuns:

Mie treaba asta mi se pare un mit.Eu una, am ochii destul de mici si cu negru la ochi imi sta cel mai bine si nici nu mie se pare ca ii face mai mici.din contra, ii contureaza frumos! Da-te cu creion si analizeaza singura mai bine!

| ioanalavinia explică (pentru oany):

Pai faza e ca eu am ochii mari
si cand ma machiez ma fac sus pe pleoapa cu tus si jos imi conturez ochii cu creion negru si cu rimel

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Nu, e chiar contrariul.
Creionul negru îţi accentuează ochii şi îi face să pară mai mari.

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Da,ii face mai mici dar ii accentueaza.Ca sa te convingi contureaza-ti un ochi si se vede dig-ferenta. Daca ii vrei mai mari foloseste creioana si farduri deschise.De obicei ce e inchis micsoreaza cum e si la haine!