| BiaBella a întrebat:

Imi cade parul! ce trebuie sa fac?!? aveti sa-mi dati un sfat?!?crying

Răspuns Câştigător
| mada12 a răspuns:

In fiecare zi trebuie sa iti creasca pana-peste 100-150 de fire de par. date cu balsam sau cumpara ulei de ricin...nu trebuie sa iti faci grij.parul se schimba...cade.creste si tot asa.winking

15 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Un sampon bun pentru caderea parului este Revalid (am folosit si eu si am observat o schimbare) sau poti incerca masti de par de la farmacie sau din comert pentru caderea parului... si incearca sa il deteriorezi cat mai putin : evita uscarea cu foehn-ul cat mai mult, iar daca il mai indrepti si cu placa, renunta la placa.winking

| MissD a răspuns:

Clateste'ti parul cu ceai de nuc.

| MissCamelia a răspuns:

Vitamine pentru par iei cel putin 2 luni, ia apoi gama gerovital plant sampon, masca si lotiune, poti incerca sa aplici si ulei de ricin.bafta multa si pentru informatii despre masti, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| adika a răspuns:

Eu iti recomand cateva retete pe care ti le faci singura in casa si ai aici si parerile fetelor care au folosit asa ceva:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| spyceygirl a răspuns:

Nu t eingrijora, ieri am fost la coafor si m-am plans k si tine k imi cade parul. mi-a zis ca este bormal, k parul cade (mai mult) de 2 ori p ean, o data primavara si o data toamna, tie iti cade parul toamna, nu t eingrijora se regenereaza el.nu trebuie sa faci nimic.

| dulcika a răspuns:

Cumpara ulei de ricin de la farmaciehappy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Spala-te cu Revalid. il gasesti la farmaciewinking

| juniper a răspuns:

E si normal sa-ti cada fire de par.

| BabyRosse a răspuns:

Du-te la un magazin si cere fiole pentru asa ceva costa cam 5 lei

| BabyRosse a răspuns:

Ti-a fost de folos sfatul meu?

| Andrei_7632 a răspuns:

Naparlesti.

| jedi_8834 a răspuns:

Io am folosit revalid...si dupa un tratament cam de o luna a incetat sa mai imi cada... dar am folosit si brusture...(sunt niste pastilute pentru diferite lucruri printre care si caderea parului, le poti lua de la un plafar sau farmacie naturista)...n-am mai avut probleme de atuncibig grin

| mikey a răspuns:

Spalate cu sanpon de urzicihappycred ca este la farmaciehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua formula a produsului se bazeaza pe ingrediente naturale, atent selectionate, recunoscute pentru efectele lor in prevenirea caderii parului. Glicerina hidrateaza si protejeaza pielea capului, iar extractele de arnica si mesteacan au efecte tonice si previn aparitia matretii. Uleiul de pin si mentolul intensifica circulatia, purifica si fortifica firul de par.
http://www.elmiplant.ro/......ui_45.html
xoxo
by dydee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate pe cap