| ionela_3405 a întrebat:

Imi cade parul foarte rau ce sa fac nu mai suport dati-mi un sfat ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Daca il ai lung...ar trebui sa scurtezi din el. Daca si asa iti cade... da o tura pana la farmacie sa vezi ce iti recomanda farmacista.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Acelasi raspuns ca a lui tradaro, o spun din experienta, la mine a dat rezultat.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Treci pe la medicul dermatolog si endocrinolog! Sanatate!

| tradaro a răspuns:

Masezi pielea capului cu ulei de RICIN, seara inainte de culcare si te speli pe cap o data pe saptamana. Dar pentru asta ar trebui sa ai parul mai scurt, tuns baieteste. Dupa circa 3 luni de tratament vei constata ca parul nu-ti va mai cadea, firul de par se va ingrosa si se va indesi. Poti intreba si la farmacie si iti va spune acelasi lucru. Uleiul de RICIN mai este bun pentru masarea negilor si alunitelor care doresti sa dispara. De asemenea, daca vrei sa ai gene mai lungi te ungi cu ulei de RICIN.

| đąиiعℓ a răspuns:

Ia revalid

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti cade exagerat de mult inseamna ca ai ceva probleme, trebuie sa mergi la doctor si sa iti faca un set de analize, in special cele pentru tiroida. uneori parul cade si datorita stresului

| babalucutucu a răspuns:

Sa sti ca si eu am avut probleme de acest gen.Mi-am facut niste analize de sange si a rezultat ca aveam anemie severa. Iti recomand si tie sa faci un set de analizewinking.