| missdeea28 a întrebat:

Imi cade parul....nu mai stiu ce sa fac....se ia pe perie...am incercat mii de samponuri anti-rupere dar nimic... ce sfat imi dati?

13 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Clateste'ti parul cu ceai de nuc.

| iuliana21 a răspuns:

Petrol...iti lasi parul uns f bine cu petrol si il lasi p par cat de mult suporti..preferabil minim o jumate de ora

| marga09 a răspuns:

Stiu pe cineva care tot asa ii cade parul f mult si ia revalid pastile. intreaba si tu la farmacie ca mi se pare ca trebuie sa iei timp de cateva saptamani. bafta!:*

| thehope a răspuns:

Cel mai bine mergi la un dermatolog, el va fi in masura sa iti recomande un sampon, eventual un tratament impotriva caderii parului... evita stresul ca si asta e o cauza a caderii parului si vezi cum stai cu calciul...pentru ca si asta poate fi o cauza. Ai grija de tine, sanatate.

| Georgiana2905 a răspuns:

Aceiasi problema ca tine am si eu si inca nu stiu motivul. In cazul meu poate e si din cauza ca mi l-am vopsit de cateva ori bune. AR fi bine sa mergi la un dermatolog. Cel mai indicat.

| porcelan a răspuns:

Cumpara de la plafar balsam cu petrol sau orce alt produs pentru cadere parului pe baza de petrol. Sunt foarte eficiente. Miros cam urat cand ii pui pe cap dar merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e grava problema, apeleaza la un medic, ca sa determine cauza caderii parului, ca apoi sa-ti dea cel mai potrivit tratament.

Pana atunci, iti dau o mica sugestie, am citit ca ai incercat sampoane, dar ce zici de masti? De exemplu, cea mai cunoscuta, din ulei de ricin, combinat cu ulei de masline.Se aplica de 2 ori/saptamana, se lasa cam 1 ora si jumatate. Poti sa-ti acoperi capul cu un prosop caldut. Apoi clatesti.Nu pui prea mult ulei, cateva picaturi. Daca vezi ca nu merge, mai raman tratementele Revalid ori dermatologul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin combinat cu uleiul de măsline, masaj pe pilea capului, după 2 ore te speli cu șampon vitaminizant (B5), balsam fortifiant și o mască puternic hidratantă. Repeți d e2 ori pe săptămână.
Nici medicul dermatolog nu este de ocolit.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi cade parul si am baut medicamente din irlanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea te intelg foarte bine si stiu cit e de dureros sa-ti vezi parul in mina, incerca sa il periezi si sal atigi cit mai rar, sa-l speli de 2 ori pe saptamana, de regula parul cade mai mult la periat la atingeri si la spalat, nu te inerva si nu stresa, la mine din cauza stresului sa inceput problemele cu parul, la saloane si la medicii deoarece am un par destul de des si lung imi spum ca e ceva normal, eu ibesc mult parul si sufar foarte cind il vad ca cade...si nu consuma pastile pentru cu la nimic bun nu aduc doar afecteaza alte organe

| Lacramioara_6794 a răspuns:

Am trecut si eu prin asta si inca mai trec, nu stiu ce sa iti spun... dar daca afli ceva sa imi zici si mie.

| BiaBella a răspuns:

Du-te la dormatolog sa vezi ce zice si eu am aceias problemasad

| innocentkid_5166 a răspuns:

Buna deea.problema asta o am si eu dar nu am reusit sa fac nimic pana acum cu ajutorul sampoanelor.am intrebat la diferite saloane despre un remediu dar pentru ca am parul destul de des mi-a sp k e ceva normal... mi se regenereaza parul si scap de firele"bolnave"dk le pot spune asa.acum nu stiu cum e la tine.kiss