| silvia_6803 a întrebat:

Imi cade parul si nu stiu ce sa fac sa numai imi cada pentru ca eu nu aveam problema asta o fi din lipsa de calciu? sa incerc sa cumpar de la farmacie ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Wowhow a răspuns:

e posibil sa treci printr-o perioada care ti-a slabit organismul. consuma mai multe vitamine si ia medicamente pentru intarirea sistemului imunitar. poti si sa folosesti un sampon special pentru caderea parului. si eu sunt in aceiasi situatie. bafta!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bine mergi la dermatologie!
Pa, pa.

| gHelena a răspuns:

Buna, Silvia. Caderea parului poate fi un semn ca ceva este in neregula in organismul tau. Daca consideri ca iti cade exagerat de mult (firele de pe perie si cele care cad in timp ce iti speli parul sunt firesti), mai bine mergi la dermatolog. De asemenea, poti recurge si la metode naturiste. Si eu ma confrunt cu aceasta problema si de o saptamana folosesc Tonic Capilar (se gaseste in magazinele naturiste, cu tot cu reteta de preparare a unei masti). In rest, poti face si un set de analize pentru a verifica "situatia" mineralelor si a vitaminelor din organismul tau. Ai grija de tine.

| anss23 a răspuns:

Nu te mai spala asa de des pe cap.Macar pentru un timp.Am o colega care se spala la 3 zile pe par si a ajuns sa-i cada suvite de par intregi doar daca tragea putin de el.straight face

| ღmirunikaღ a răspuns:

Fugi la farmacie siiati uleide ricin e cam 80 de mi nu e scump vitamina a si un ou urmeaza rteta amesteca uleiul de ricin cu galgenusul de ou (atentie separa galbenusu de albusuca alfel te chinui ore intregi sa scoti albusul)apoi amestecacu vitamina a si ai otinut o masca de par folosesteo o data pe saptamana

| scully a răspuns:

Incearca un sampon pentru par degradat sau pentru caderea parului
du-te la farmacie si cere-i farmacistei ceva pentru caderea parului, va sti cu siguranta ce sa-ti dea!
fii convinsa ca nu esti singura care are problema asta!