| ILoveMyBed a întrebat:

Imi dati si mie exerciti ca sa slabesc la burta, solduri, coapse si brate, dau funda.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi abdomene si genoflexiuni.

| anutza6117 a răspuns:

Abdomene,alergi si mergi la sala

| MyPassion a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=p1DuYw8dxZs, Uite si eu vreau sa slabesc, si fac in fiecare seara aceste exercitii+cura de slabit, Succes la slabit :*.

| Buburuza2306 a răspuns:

Pai :
- Te asezi in pat, stai in fund cu picioarele apropiate in fata si te apleci cat de mult poti tu
- Gaseste un suport inalt pe care poti sa-ti pui picioarele stand in fund, cum ar fi stai in fund dar cu picioarele ceva mai sus si te apleci apoi te lasi pe spate, lasand picioarele mereu acolo
- stai in picioare, cu picioarele departate si te apleci mult mult pana atingi cu maini de podea
- flotari in aer, pui mainile pe perete, picioarele putin in spate si faci flotari obisnuite, numai ca stai in picioare
- stai culcata in pat si ridica-ti ba un picior ba altul, ba amandoua o data, e cam greu dar e foarte eficient
- incearca sa faci podul de jos
- daca stai la bloc coboara scarile de cateva ori apoi urca iar, apoi iar cobori, apoi urci iar. Iar daca vrei sa-ti dezvolti musculatura ia-ti un rucsac in spate si umple-l cu carti. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| RusAdrianCatalin a răspuns:

Cel mai bun e alergatul, dar daca ti-e lene poti face genoflexiuni(multe), abdomene laterale si cu doua obiecte grele in maini sa iti ridici bratele in lateral simultan

| AmiraAlina a răspuns:

Exercitiile pilates sunt cele mai bune : http://www.youtube.com/watch?v=lMnY5jAlp6Y! Eu am slabit cam 7 kg cu ajutorul lor. + ca beau ceai verde.

| florycelsiatat a răspuns:

Ai reusit sa slabesti? happy

| Nicoleta54321 a răspuns:

Genoflexiuni aprox 10 ( pentru burta ) pentru solduri stai in pat intr-o parte intinsa si ridica un picior in sus gen foarfeca aprox 15 ridicari iar apoi schimbi pozitia pentru cealalta parte ( pentru solduri ) pentru coapse si brate eu recomand coardabig grin si putin alegrat zilnic timp de 25-30 de min nu strica :*

| cristiancatalin a răspuns:

Iti spun doar atat cauta pe trilulilu valentin bosioc si vei gasi acolo o varietate de exercitii pentru ce iti trebuie tie.bafta

| Ionescu_Alina_Mihaela_1980 a răspuns:

Imi dai si mie exerciti cum sa slabesc la brate si solduri