| deea2sabau a întrebat:

Ce exerciti sa fac pe a slabi La burta si la solduri.

Răspuns Câştigător
| Marius151 a răspuns:

Deci cand vine vorba de slabit toti aveti in cap un singur lucru "Abdomene" ceea ce este foarte incorect dat fiind faptul ca abdomenele sunt facute pentru dezvoltarea muschilor adbominali care se vor desvolta sub grasimea de la suprafata, este adevarat ca ajuta la arderea grasimii dar foarte foarte greu. Cele mai bune exercitii pentru a slabi sunt exercitiile cardio. Alergarea, saritul corzii, etc.
In plus abdomenele iti suprasolicita coloana vertebrala si nu e bine sa faci sute, in opinia mea ideal ar fi sa faci 25-50 in fiecare seara.
Daca te intereseaza un program pentru slabit/mentinere cauta Insanity de Shaun T sau hip hop abs tot Shaun t.

1 răspuns:
| GeorgianaVonGrunge a răspuns:

Abdomene big grin