| angelinaa a întrebat:

Imi puteti da vreun sfat in legatura cu ce as putea face sa am un par mai bogat.in ultima vreme imi cade excesiv si vreau sa il am ca inainte des, bogat, mult mai mult... va rog am nevoie de ajutor urgent...

Răspuns Câştigător
| Hellene08 a răspuns:

Buna! Eu folosesc "Vitamina A,Vitamina E, Ulei de Ricin, Ulei de Masline si galbenus de ou" toate amestecate si iti dai in tot parul si la radacina si pe fir! Este foarte bun! Bafta

4 răspunsuri:
| Gabiii a răspuns:

Pentru par ingredientul minune este OUL, in amestec cu ulei de ricin sau brusture. Cu acest amestec se maseaza radacina parului, dupa care se acopera cu o folie de celofan, iar deasupra cu un prosop.
Dupa aproximativ 40 minute parul se spala in mod obisnuit. Aceasta masca ajuta la cresterea parului, dar si la indesirea acestuia.

5 lingurite de praf de copt in sticla de sampon

Sau uleiul de ricin
http://gabytza-rozz.blogspot.com/2011/07/uleiul-de-ricin-intrebuintari.html

| PetreConstanta a răspuns:

Parul cade din mai multe motive

| iulia_8849 a răspuns:

Iti pot recomanda masti pentru regenerare naturale care le poti face in casa le-am incercat si eu si au functionat

-ulei de ricin, l
-ulei de masline (Masca trebuie aplicata neaparat pe parul uscat astfel incat sa poata absorbi uleiul si trebuie tinuta cateva ore.2-3 prosop umed incalzit,)
2)
-galbenus de ou
-miere
-tinctura de ardei iute
- Revalid
-lamaie
- otetul
-Ceaiul de musetel si berea
-solutia anti-frizz.
tratament cu lotiunea
regeneranta cu petroleum.
succes.)happy

| lovesmile a răspuns:

Cumpara-ti de la farmacie un sampon...Sunt foarte bune cele din plante...Samponul se numeste Gerovital.:d