| anonimaalee29 a întrebat:

Imi puteti recomanda o pasta de dinti impotriva cariilor? Si o apa de gura daca se poate. Si sa fie mentolate cat mai mult daca se poate, dar asta nu este obligatoriu.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista pasta de dinti impotriva cariilor.
daca au aparut deja cariile, dentistul este unica solutie.
Dar ca sa previi aparitia cariilor, orice pasta de dinti este buna, atata vreme cat iti perii dintii dupa fiecare masa mancata, in special dupa ce mananci bomboane si dulciuri.

| BBJHHRUGs a răspuns:

Stiu o pasta de dinti de la farmacie, e cam scumpa dar puternica si eficienta (ai senzatia ca iti ia dintii foc) paradental sau paradontal.
nu mai tin minte.

| AugustPetra a răspuns:

Buna, iti pot recomanda o pasta de dinti care reduce placa dentară şi combate cariile, lăsând dinţii curaţi şi o repiraţie proaspătă si o apa de gura care împrospătează respiraţia şi lasă o aromă de mentă, contribuie la îndepărtarea plăcii bacteriene. Fiecare sticlă asigură cel puţin 100 de clătiri cu aromă de mentă.
Daca ai nevoie de detalii, da-mi te rog un mesaj. Multumesc