| User257 a întrebat:

Bună dimineața ce apă de gură să folosesc împotriva cariilor și pentru albirea dinților, pasta de dinți pentru albirea dinților, protejarea smalțului, ce periuța interdentară să folosesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parodontax. Si la pasta de dinti si la apa de gură.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O periuta electrica.

daca periajul e corect nu prea conteaza pasta de dinti atat timp cat nu e vreun noname.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu conteaza..cat timp te periezi corect de 2 ori pe zi e ok orice pasta de dinti si apa de gura. Periuta electrica e un fel de lux ca face viata mai usoara dar si aia clasica isi face treaba la fel de bine doar ca na, o misti tu ca nu se misca singura.