| AnaCristina15 a întrebat:

Imi puteti recomanda un tratament pentru par ars si subtire?

4 răspunsuri:
| IceRope a răspuns:

Tuns zero, sau tuns scurt o perioadă mai lungă de timp.

| Dolyta a răspuns:

Eu am avut parul ars de la decolorare, m-a ajutat uleiul de păr fără clătire, te dai dupa ce te speli, usuci parul cu prosopul si te dai cu orice ulei de păr, e bun arganul de obicei, dar eu am incercat de la Pantene cu keratina si m-a ajutat

| Dolyta a răspuns:

Mai poti sa iti faci si măști naturale cu uleiuri : ulei de măsline, ulei de ricin, ulei de argan, ceva vitamine pentru par, toate le poți lua de la un plafar si le amesteci, te dai pe păr dar nu foarte mult, il ți cateva ore si apoi te speli de vreo 2 ori cu șampon sa se duca uleiul... repeți o data pe săptămână sau la 2 săptămâni, dar nu dai la rădăcini, ci doar pe lungime

| Ciprian92c a răspuns:

Vezi aici un articol interesant despre tratamentele pentru par, gasesti si ceva produse foarte bune pentru par ars.

https://www.ainevoie.ro/cele-mai-bune-tratamente-pentru-par/