| Jello a întrebat:

Imi puteti spune cu ce sa ma dau pe par inainte sa folosesc placa de intins parul? >funda

Răspuns Câştigător
| AnnePlatt a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te dai cu Spray protectie termica Trend It Up de la Balea. Eu il folosesc si este foarte OK. Nu permite ca parul sa se arda sau sa se deterioreze. Acest produs il gasesti in magazinele DM. Are un pret convenabil:8, 99 ron.
PS:Are un miros foarte frumos. Uite mai multe detalii despre el: http://reviews.katrina.ro/spray-protectie-termica-trend-it-up-balea-dm.html

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Trebui sa folosesti un spray termo protector, uie aici cateva de caliate: http://www.amazonfreshhairsupplies.co.uk/......0large.jpg
http://t0.gstatic.com/......tp?/images
http://t3.gstatic.com/......tp?/images
Pune purin spray in par, aseapta se se usuce apoi incepe sa iti indrepti parul.

| Doreliana a răspuns:

Buna Ioana
Eu folosesc produse profesionale, lucrez in acest domeniu si asta iti recomand, sunt mai multe care se gasesc si in simple magazine sau sunt cele profesionale care se gasesc in magazine specializate sau exclusiv in saloane.Este adevarat ca costa putin mai mult dar te tin si in plus sanatatea parului tau conteaza.Eu folosesc FLAT IRON de la WELLA, e foarte bun, hidrateaza parul inainte de aportul de caldura al placii, fheonului, ondulatorului, iti da o stralucire in plus, te ajuta sa il intinzi mai repede si in plus are si un miros placut, toate astea fara ca sa iti imbacseasca parul, cum ar face uleiul de ricin.Produsul costa maxim 60 de lei, am pus pretul asta pentru ca difera preturile peste tot, dar asta e maxim. Daca nu dispui de aceasta suma, poti gasi un produs aproape la fel de bun, dar de la LONDA si costa in jur de 30 de lei mi se pare.Eu folosesc de la wella, sticla are 150 de ml si ma tine aproximativ 3 luni si ma intind des. Sper ca ti-am fost de ajutor.happy o zi placuta si spor la intins parulhappy

| SunshineLove a răspuns:

Am citit ca inainte de a te da cu placa, trebuie sa iti speli parul, si sa folosesti un balsam in functie de ce probleme ai cu parul (uscat/gras/fara stralucire/etc) si sa nu folosesti spuna sau fixativ, fiindca probabil ti se va arde parul si mai tare. Banuiesc ca lucrurile astea le stiai si tu, dar in fine. sper ca totusi te-am ajutat daca nu. happy succes :*

| StevieBreakingBenjamin a răspuns:

Cu ulei de ricin.