| Pinkyyy;x a întrebat:

Imi puteti spune si mie un tratament pentru unghii(natural). pentru cuticule si ca sa creasca frumoase. Mi se rup cam des si nu sunt destul de tari si din cauza asta mi se rup chiar din carne. Va rog sa imi spuneti si mie niste tratamente pentru unghii sanatoase! Multumesc.

4 răspunsuri:
| karmy a răspuns:

Ca sa ti le intaresti trebuie sa incalzesti ulei de floare soarelui sau de masline cat suporti tu si sa iti bagi unghiile acolo timp de 20 de minute chiar le face super tari si mai lucioase mai sanatoase. Pentru albirea unghiilor taie o lamaie in jumatate si iti bagi unghiutele in fiecare jumatate tii 15 min. Pentru cuticule nu e recomandat sa le tai pentru ca vor creste de fiecare data mai groase mai tari( ff inestetice) recomandat ar fi sa aplici un ulei sa le inmoaie (pentru cuticule se gaseste doar sintetic nu natural) apoi impingi cu un betisor de lemn( atentie nu de metal). Deasemenea poti sa aplici creme pentru maini si unghii bogate in silicon glicerina calciu etc. Eventual daca ai timp poti sa aplici multa crema pe maini si iti bagi mainile in manusa de plastic ( de la vopseua de par sau d l farmacie) si stai asa cat poti tu de mult chiar si o ora 2 sau toata noaptea daca poti.Ai sa vezi apoi cat de catifelata ai mana si cat de sanatoase o sa fie unghiile.

| andreea_2538 a răspuns:

Http://www.avon-shop.ro/......-2131.html
am folosit un produs de la avon care cuprindea 3 solutii:
pentru exfoliere, pentru cresterea unghiilor, si pentru cuticule
iti dai 5 zile la rand si ele cresc si se intaresc.
eu am folosit doar solutia aia pentru crestere pentru ca unghiile mele nu se exfoliaza
--NAIL EXPERTS-AVON--
http://www.avon-shop.ro/......-1851.html
Success!:x

| VisezInNonCulori a răspuns:

Eu am folosit un tratament de la avon care se numeste '' nail experts, exfoliating manicure '' este miraculos, intr-adevar merita banii, asa ca suna-ti reprezentatul avon si comanda cat mai repede. Daca esti din constanta ai putea face comanda la mine, sunt de 3 ani reprezentant aici. Daca esti interesata lasa-mi un mesaj. happy pupici si succes