| anonim_4396 a întrebat:

Îmi recomandați și mie un parfum foarte persistent pana în 700 de lei?
Voi ce parfumuri folosiți? De bleu de Chanel ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| sofiaaaa001 a răspuns:

Pot sa iti recomand 3 parfumuri pe care le-am mirosit personal si sunt superbe: apa de parfum Sauvage by Dior, apa de parfum K by Dolce & Gabbana si apa de parfum Viktor and Rolf Spicebomb Extreme. toate sunt pana in 700

| anonim_4396 explică (pentru sofiaaaa001):

Ultimul am văzut ca are numai recenzii pozitive dar cred ca se potrivește ca anotimp iarna, cel puțin asa menționau cei de pe notino, ca la temperaturi mari nu prea e cool. Sauvage în schimb nu prea avea recenzii wow dar mereu mam întrebat cum miroase acest parfum.

| sofiaaaa001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate dintre aceste 3 parfumuri imi plac sincer foarte mult, mai ales sauvage care are un miros relativ de citrice dar are si o nuanta lemnoasa, nu stiun exact cum sa descriu. are un miros destul de fresh si elegant in acelasi timp.

5 răspunsuri:
| Briannaa12 a răspuns:

Bună! Dacă vrei un parfum foarte persistent și în același timp și cu un miros mai aparte, mergi pe mâna mea și încearcă Black Opium de la Yves Saint Laurent. E o varianta îmbunătățită a parfumului Opium, pe care Yves Saint Laurent îl face din 1977 și care s-a bucurat de o popularitate enorma, de aceea se fabrica și acum și e considerat "regina parfumurilor orientale". Ca sa iti dai seama cam cum miroase : miroase a ceva picant, ca și cum ar avea piper în el (de fapt chiar are piper roz), conține cafea, flori de portocal, iasomie, cedru, patchouli, para și vanilie. Toate astea creează un miros extrem de sexy, puternic și unic, il recunoști dintr o mie. Când îl port, și o zic fără sa exagerez, toată lumea e ceva de genul "cu ce te ai dat de mirosi asa bine?". Rezista fără probleme o zi întreaga, s-a întâmplat sa îmi fac și duș și sa nu dispară total mirosul de parfum de pe pielea mea laughing. Si nici nu e foarte scump comparativ cu altele.Sticla mica de 30 ml e aproximativ 270 de lei. Aia de 90 ml e 5 milioane și ceva. Merită mirosit dacă încă nu știi cum miroase, e demențial. Sper ca ti am fost de folos!

| anonim_4396 explică (pentru Briannaa12):

E pentru femei, eu sunt băiat.

| TatianaIstrate a răspuns:

Eu impart acum cu prietenul meu Urban Leather de la L'Ateliero -- https://www.lateliero.ro/urban-leather-fara-compromisuri-parfum/ Mi se pare o nebunie. Si se incadreaza si in limita punctata de tine. Iar daca vrei doar sa testezi, exista si Discovery Set -- https://www.lateliero.ro/discovery-set-extrait-de-parfum-barbati-15ml/. Si Irresistable Man imi place super mult de la brandul asta!