| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie o dieta unde pot slabi 20kg intr'o luna? e urgent! multumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| ioanabanana a răspuns:

Se numeste anorexie si functioneaza: vrei sa slabesti? nu mai mananci nimic! dar asta inseamna sa fii bolnava. daca vrei sa nu te imbolnavesti ar trebui sa faci sport gen aerobic, jogging, step sau tae-bo si sa iti controlezi alimentele. deci fara paine, paste, zahar, amidon etc. ai face bine sa consulti un nutritionist

| SMTHING a răspuns:

Eu iti dau un sfat: Nu stiu daca poti dar nici sa nu incerci:Este prea riscant.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Trebuia sa ai grija sa nu le pui! e foarte greu de dat jos atata, si risti sa nu iti placa cum o sa arati dupa aceea, si ma refer mai ales la piele... vezi la rasp mele, am o varianta cu bicicleta multispeed...

| just4fun_8801 a răspuns:

Slabesti si 20 kg intr-o luna, dar asta costa pentru ca la nr de kilograme pe care doresti sa le dai jos trebuie sa te "monitorizeze" un antrenor personal, iar pretul e destul de variat.Singurica e greu sa dai atata jos in 1 luna, dar nu imposibil si te expui la anumite riscuri daca nu ai o oarecare pregatire/documentatie in cea ce faci

| alma a răspuns:

Numai cu o operatie de luposuction poti rezolva problema ta asa repede, dar este foarte, foarte scump, doar cu dieta si exercitiu este imposiil sa slabesti 20 de kg. intr-o luna.Totusi iti urez bafta

| florar a răspuns:

''Unde'' poti slabi-la o sala de fitness. dieta e :fara zahar. fara dulce, fara faina multe fructe si legume crude sau la aburi, nimic prajit. uleiul crud nu are nimica. pune/te pe alergat si pe coarda!
nu slabesti 20 doar fo 6
dar nu vrei sa ajungi la spital.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa sp ca e imposibil, dar poate 8 sau9 kg da:in primul rand nu trebuie sa mai mananci muuuuuuuuulta paine, dulciuri, grasimi.trebuie sa tineti un program de sport in fiecare zi, sa mancati mai multe fructe chiar si legume.cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Nu se poate slăbi 20 de kilograme într-o lună cât de severă ar fi acea dietă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 15 ani si 1. 70 si 57 de kg si eu as vrea sa slabesc intr-o luna cam 8-10 kg.Stie cineva vreo dieta PLSSSSSS

| ladybird a răspuns:

Ce sa-ti zic, este imposibil sa slabesti 20kg intr-o luna, dar nu de tot. Stii ca daca nu mananci o zi intreaga slabesti 400-500g daca nici a doua zi nu mananci slabesti 500-600g si tot asa, dar asta inseamna bineinteles sa nu mananci aproximativ o luna. Mai bine da-te pe salate si slabeste cat pot in acest timp.

| msgirl a răspuns:

Oau... interesanta intrebare dar e si imposibile... 6-7 kg p luna mai zici da nici chiar 20... :O

| Denissa_6338 a răspuns:

Ideea nu e cum sa slabesti ci cum sa mentii noua greutate. Dieta in sine consta in consumul de legume, fructe, putine lactate si carne, consumate disociat. Daca scazi foarte mult numarul caloriilor, ar fi foarte bine sa nu te chinui cu sportul, ca sa nu-ti epuizezi corpul. Sportul, si in principal alergatul sunt bine venite dupa regim. Intr-o luna poti slabi in jur de 10-15 kg, mancand cate un fruct din 2in 2 ore si consuman foarte multe lichide. Din pacate, nu este cel mai sanatos mod de a slabi deoarece iti da organismul peste cap. Cu multa vointa si motivatie poti reusi!
Acum. partea cea mai grea: mentinerea. Ei bine... trebuie sa renunti pentru o perioada de 3-6 luni la fast-food, dulciuri, zahar, ulei, prajeli si restul mancarurilor nesanatoase. Ca sa nu ajungi la spital, iti recomand sa consumi ce mananc eu, si asta ptc eu asa imi mentin silueta de ani: salate, fresh-uri de portocale, iaurturi, piept de pui la gratar, salate de fructe ( fara frisca) etc. Eu tin sa mentionez ca nu am mai pus de 2 ani gura pe dulciuri, paine, grasimi sau alte" bunatati" si crede-ma ca o sa se merite. Bafta!:*