| Stefanut12345242 a întrebat:

Cam cat ai putea slabi intr-o luna si ce dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Totul depinde de fiecare corp in parte, nu toti slabim in acelasi timp un anumit de kilograme. Daca se slabeste incet si pe durata, atunci nici kg nu revin atat de repede, precum ai slabi intr-un scurt timp. Tinand un regim alimentar pentru reflux gastro esofagian cu care ma confrunt si consumand mai multe legume/fructe verzi, carne slaba, in 2 luni am slabit 7 kg. Plus miscare de 2-3 ori pe zi a cate 30 minute mers pe jos (plimbarea cu cainii). Regim la care nu am renuntat si in continuare sunt si pentru a elimina cateva kg.
Cu cativa ani am mai slabit cu dieta Low-Carb sau poti opta si pentru Dieta Ketogenica, ambele diete sunt foarte sanatoase, nu te fac sa lesini, slabesti in timp si frumos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Recomand dietă vegană, dar nu recomand slăbire rapidă.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde de la cate kg pornesti, eu am pornit de la 100 laughing si in prima luna am dat jos 10kg, dupa aceea intre 4-7 kg lunar.
In total 37 kg in 6 luni, de la 100 m-am dus la 63.
Dieta Dukan tinuta fix ca la cartewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 5kg este prea mult. Nu lua abordări extreme.

| millar a răspuns:

Din experiente personala, am slabit 8 kg. Intr o zi doar produse din lapte slabe, oua, carne, peste. In alte zile fructe(imi placea sa le dau prin robot sau sa le tai frumos sau sa dau marul prin razatoare sau poti incerca sa pui fructele in congelator si dupa sa le dai prin robot)
O chestie care m-a ajutat pe mine foarte mult a fost sa imi fac farfuria placuta.
Ca sa poti slabesti trebuie sa fi in deficit caloric adica sa arzi mai multe calori decat mananci.
O chestie pe care am observat o este aceia ca arzi mult mai repede calorile dintr un produs ne procesat
Nu trebuie sa ti neapara o dieta poti manca ciocolata daca chiar simti nevoia dar sa mananci putin masurat nu trebuie sa te abti.
O alta chestie importanta este sa bei apa.
Daca vrei poti sa imi dai mesaj sa vorbim despre subiectul asta sa iti sugerez niste persoane de la care chiar poti sa inveti, sa iti ofer cateva retete.