| tuberculoza a întrebat:

Inalt versus scund? avantaje si dezavlantaje.Care este inaltimea corespunzatoare sexelor in zilele noastre?

2 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Scund
-Nimănui nu-i convine să fie privit de sus.
-Mai există tâmpi care cred că sunt superiori datorită înălțimii și jignesc mult pe cei scunzi.
-Nu poți purta anumite haine că te fac să arăți și mai scund.(De exemplu rochiile ălea lungi la femeile scunde)
-Nu poți fi model, iar dacă ăsta a fost visul tău nașpa...

Înalt
-Ai mult mai multe oportunități decât un scund
-S-ar putea să dai cam mult cu capul de tavan dacă mai porți și tocuri.(la fete)

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Cu cat esti mai inalt, cu atat ai mai multa prestantza. Dar nu asta conteaza. Ideea e sa ai un indice de masa corporala ok. Pentru baieti, formula greutatii ideale e egala cu inaltimea in centimetri, din care scazi 110 - si obti kilogramele ideale. Dar asta e orientativa. Depinde de constitutie, structura osoasa, masa musculara, etc.