| madelf a întrebat:

Intrebare de urgenta!
Maine am banchetul, iar rochita mea e pana aproape de genunchi... daca ma epilez pe picioare cu lama imi apar bubite, la fel si la subrat:-s
Cu ce sa ma epilez? nu mai vreau sa ma irit la subrat pentru ca ma ustura si nu ma simt bine, iar daca imi apar bubite pe picioare ma simt complexata:-s

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu crema epilatoare, cu fasii Veet. Exista o gramada de moduri de a te epila. Cand te epilezi cu lama, te si iriti si-ti si creste apoi din ce in ce mai mult si mai des, parul de pe picioare.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cu crema epilatoare, cu aparat, cu ceară...cu crema nu te doare dar îţi creste foarte repede.Mai bine foloseşti ceara, suporţi puţina durere dar efectul se cunoaşte happy

| caramelitamia a răspuns:

Ai putea sa te epilezi cu ceara sau epilator, dar cred ca tot iti vor aparea bubite sad. dar poti sa remediezi asta, daca te epilezi cu inainte de 6 ore (n'ai grija ca firicelele cresc cam in 24 de ore ) inainte de epilare plimba un cub de gheata pe potiunea pe care urmeaza s'o epilezi. iar dupa epilat da'te cu spirt (daca nu esti foarte-foarte sensibila) iti va dezinfecta pielea, deci bubitele au sanse mai mici sa apara. apoi ca sa calmezi pielea da'te cu ceai de musetel, si bubitele sigur nu vor aprea. In fond, ii normal ca la fiecare persoana sa apara bubite, dar sigur trec supa vreo 6 ore.
distractie placuta, si fara bubite! :-p :*

| zooooza a răspuns:

Foloseste crema depilatoare. Dar urmeaza instructiunile de pe ambalaj.Nu doare si nu iti apar bubite. Pune putina crema pe incheietura mainii si vezi daca te ustura sau te arde. Daca nu te ustura poti sa o aplici linistita.Si distractie placuta la banchet.

| talk2me a răspuns:

Daca te epilezi cu lama oricum pana maine iti va creste la loc. foloseste un aparat de epilat. sau ceara. e super misto aparatul de epilat de la kalos happy

| Iuliaana a răspuns:

Cu benzi de ceara, crema depilatoare, sau pur si simplu un aparat depilator.

| medgirl a răspuns:

Eu spre exemplu folosesc crema si te sfatui si pe tine pentru ca firele de par cresc mai greu si in plus nu te doare absolut deloc, nu costa scump si poti gasi o astfel de crema la orce farmacie sau magazin de cosmetica!
Sper ca am putut sa te ajut!

| babyblue a răspuns:

Eu am incercat crema depilatoare...nu doarelaughing si rezultatul e extrem de bun.

| Fiction a răspuns:

Cauta un aparat de epilare nu ff scumpbig grin

| just0stefana a răspuns:

Aparatul de epilat eu zic ca e cea mai buna alegere, fa-ti rost de unul de la cineva sau ia-ti chiar tu din propriile economii (sau ale parintilor)

muult succes la banchet!

| vivi_5803 a răspuns:

Cu crema depilatoare de la Farmec. e foarte buna si nu irita. Distractie placuta la banchet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bubintele alea sunt normale. Si crede-ma nu se vad tare, doar putin acolo. Nu te face cu crema depilatoare de la Farmec pentru. ca s-ar putea sa faci alergie daca ai pielea sensibila, deoarece contine fosfor. Asa ca eu iti recomand sa te epilezi cu ceara, sau cu lama pentru. ca nu iti va creste la loc pana in ziua urmatoare, doar dupa vreo 2-3 zile.

| bulzz a răspuns:

Crema depilatoare nu dore de lochappy