| mardeamor a întrebat:

Am o problema.ma epilez prea des inghinalsadnu vreau sa apelez la laser sau altceva.ma fac cu lama insa ma fac in fiecare zi aproape deoarece creste prea repede nu il suport. ce sa fac? ma si irit uneori ma usturasadajutor. ce sa fac? cremele sunt bune sau ce? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Lama si cremele epilatoare fac firul de par mai gros, mai des si cu radacina puternica. In cativa ani va fi ca pe barba. Renunta la aceste metode si epileaza-te cu ceara calda la cosmetica( pentru inceput, fiidca va fi destul de dureros) si apoi poti sa-ti cumperi un epilator electric pe care sa-l folosesti acasa. In acest fel, firul de par se va subtia si se va rari., plus ca o saptamana cel putin, nu va creste.

| DeeaLove08 a răspuns:

Pai daca te epilezi cu lama parul creste mai repede si firul de par este mult mai gros. incearca sa folosesti cremele depilatoare.eu folosesc de la elmiplant sau farmec si sunt foarte multumita! in plus nu te doare nimic.
cu ceara sau benzi de ceara te poti invineti si e foarte neplacut mai ales in acea zona sad. cea mai buna metoda sunt cremele, cum am mai zis.bafta!

| StrumfRoz a răspuns:

Stii. nu e bine sa te epilezi cu lama.deoarece. firele. cresc mult mai repede.sii nu stiu cum sa explic.am se inmultesc. unde O. O a fost un fir in locul lui. vor aparea 3 si tot asa...incearca cu cremahappy. e mult mai bine... ^^ iti dai seama ca odata si odata va creste nu poate durea o luna, sa spun maxim o saptamana. happy