| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti: cum trebuie sa aratr fata ideala pentru voi? Detaliati cat mai mult. De la lungimea si culoarea parului si a unghiilor, machiaj, marimea sanilor, felul de a se imbraca si orice altceva considerati ca e important.
Funda

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa fie inteleapta.
Nu conteaza nici daca ma depaseste.

| Simpatic a răspuns:

Pentru unii fata ideala este cate o tunata de asta proasta, siliconata si cu figuri de diva in cap, pentru altii o femeie draguta, naturala si isteata.
Pentru unii una mica de inaltime, pentru altii una inalta etc
De obicei iti alegi partenera dupa asemanarea ta dar nu este o regula perfect valabila, ce inseamna asemanatarea ta adica de inaltime ta, de gabaritul tau, de inteligenta ta sau din domeniul tau... unde apar discrepante mari ei urati si ele fotomodele, ei batrani si ele tinere si viceversa uneori---acolo este un interes material.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing Ce ai descris tu acolo nu este fata ideala, este fata pe care si-ar dori-o cineva, un ideal abstract, astfel incat (pot sa garantez) ca nimeni nu stie cum TREBUIE sa fie ceva, ci doar cum prefera sa fie.

Altfel spus, daca cineva intalneste fata, caruia ii se pare ideala in mod inexplicabil din toate punctele de vedere (pentru mai mult de 1 secunda), automat nu este in conformitate cu ce si-a impus el.

Dar ca raspuns simplu: stie cineva? Fata ideala o sa o considere cineva, atunci cand intalneste acea fata. Deci ar trebui sa arate astfel incat sa fie considerata ideala de acel baiat.

Hai sa zicem la lungimea parului de 30 cm. Sau 31.57 cm mai bine, sa fim mai precisi.

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Am scris "fata ideala pentru voi", nu "fata ideala".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt niste chestii foarte predictibile, blonda cu ochi albastri, slaba si alte prostii. Dar iti zic, niciodata nu mi-a placut in mod real de o fata care arata asa, mi-a placut de fete roscate, fete mai palide, mai inchise la piele, mai scunde, mai sportive etc. Atunci cand iti place de cineva nu te gandesti care e standardul ideal, pur si simplu iti place, chiar daca nu seamana deloc cu perfectiunea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am un tipar de fata ideală si cred ca nici nu există, cel puțin fizic vorbind.
Dar ceea ce pot sa spun e ca fiecare fată care își valorizează propriile calități fizice cu hainele și freza potrivita pentru ea și pentru varsta ei, dacă mai e și destul de frumoasă se apropie de a fi ceva ideal, cel puțin in ochii câtorva persoane, ca nu poti sa fii ideală pentru toată lumea, maximum poti sa fii frumoasă pentru toți.

| Kajun a răspuns:

Degeaba are o fata ochii frumoși, buze senzuale, corp atrăgător dacă nu are:
Tractor CaseIH Steiger 620 Quadtrac cu 620 cai putere, motor cu 6 cilindri, schimbare de putere automata cu 16 viteze și cuplaj rapid.

| FabricantDeGunoi a răspuns:

Sa nu fie proasta, inculta, manelista, pitipoanca, materialista sau puturoasa.