| hirtemarian a întrebat:

Intrebare pentru fete:care dintre cele trei solutii este cea mai buna in cazul epilari picioarelor si axilor si linia bikinilor? ceara crema depilatoare sau bikul? vreau ceva sa nu dauneze dar nici sa creasca repede parul. vreau sa-mi raspundeti serios din experientele voastre.

Răspuns Câştigător
| Piscotel a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa folosesti ori ceara ori crema. Bicul nu te ajuta cu nimic, parul creste inapoi in 1-2 zile mai negru si mai des decat inainte. Va arata foarte inestetic.
Acum... daca te faci cu crema parul nu va creste decat dupa 4-5 zile si nu e dureros deloc, dar daca folosesti ceara (desi este dureros) pielea ramane fina pana la 3 saptamani si parul creste apoi rar.
Daca suporti durerea eu iti recomand ceara, daca nu foloseste crema...insa in niciun caz bicul. Eu folosesc ceara sub forma de benzi, nu ceara traditionala. Mi se pare mai rapid si mai eficient cu benzile.

6 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Pai ceara este cea mai potrivita, deoarece parul creste abia dupa cateva saptamani.Crema depilatoare nu este exclusa, insa parul creste mai repede. In niciun caz nu folosi "bikul", deoarece iti raneste pielea.Pentru rezultate deosebite, du-te sa te epilezi la saloanele de frumusete, cu CEARA.Bafta multa!

| NoName8 a răspuns:

Cea mai sanatoasa si mai eficienta metoda este cea a epilarii cu ceara sau cu epilator. Acestea 2 merg pentru picioare dar si pentru axila, chiar daca la axila o sa te doara putin, insa trece in 5 minutewinking. linia bikinilor nu stiu cu ce ar fi mai bine sa o epilezi, acolo doare rau daca incerci sa smulgi parul, insa exista epilatoare care au un capat special pentru aceasta zona. Poti incerca cu cearatongue. Crema epilatoare nu ia parul de la nivelul pielii, asa ca nu esti prea "epilata", iar lama, se stie ca face parul sa creasca mai des si mai aspru. Desi si putea epila zina inghinala cu lama, desi sincer iti spun ca mie imi creeaza o senzatie de discomfort perioada de dupa epilarea inghinala. Incearca totusi ceara si daca nu suporti durerea, incearca totusi crema depilatoare, evita lama.

| DomnisoaraLove a răspuns:

Buna Hirtemarian cu bigul te iriti raaaauu (iti spun din propria experienta) ceara? Nuuu ustura si raman firele aproape la fel crema depilatoare e mai buna sa stii! Mai bine foloseste si tu Veet e cel mai bun cu siguranta! Fundaa?:d:p

| lollyd a răspuns:

Ceara este cea mai buna, dar cam doare.Nu stiu eu ma dau cu crema.

| missdeny a răspuns:

Cea mai buna varianata e sa te depileti cu ceara!

| Kilari99 a răspuns:

Pai eu zic crema sau depilatoare.