| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru fete/femei. De ce vara umblați în costum de baie pe litoral și printre sute de oameni și intrati și în magazine sau unde sunteți cazate dar asa când va schimbați de o bluza sau ceva acasa îi puneți pe toți sa se întoarcă cu spatele și va este rușine? Nu ca as avea ceva împotriva sau altceva dar este o întrebare pe care vreau sa o pun de mult timp unei femei. La plaja este normal dar personal mi se pare puțin aiurea sa umbli în costum de baie pe strada sau într-un magazin. Sper ca nu o va lua nimeni în nume de rău. Este doar o întrebare generala pe care probabil mulți o pun.

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

//dar asa când va schimbați de o bluza sau ceva acasa îi puneți pe toți sa se întoarcă cu spatele// rolling on the floor nimeni nu face asta sau ai cunoscut tu toate fetele de pe plaja si stii tu ce fac acasa? rolling on the floor

| Smolbean a răspuns:

Pentru ca acolo majoritatea umbla asa. Ești la plaja/lângă plaja, nu te îmbraci, ca apoi peste câteva minute sa te dezbraci la loc. (personal, eu nu s de acord cu practica de a umbla în costum de baie peste tot) dar na.

| Cristian226 a răspuns:

Cred ca m-am făcut înțeles ca nu vreau astfel de răspunsuri. Și ce legătură are întrebarea mea cu faptul de a fi sau nu virgin? Dacă ești virgin înseamnă că nu reușești în viata sau nu ai un viitor bun?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

Numai un virgin isi pune asemenea intrebari la mare

| Cristian226 a răspuns (pentru Smolbean):

Când mergi sa cumperi o bere ceva da dar când pleci de la plaja spre casa este de bun simt sa te îmbraci nu sa umbli prin centrul orașului în costum de baie sau sa intri în supermarket asa. De exemplu un prieten a fost dat afara din Lidl deoarece nu purta tricou și era bărbat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

Da stai 10 ore in soare incalzit si cand ajungi la magazin pune suba pe tine cu fular cu tot

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea cred. Cunosc și oameni trecuți de 40 de ani care își pun asemena întrebări și nu sunt de acord cu asta.Au și copii, sunt căsătoriți. Și ei sunt virgini?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

Pudibonzi exista de toate varstele rolling on the floor))

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui un tricou, rochiță, pantaloni etc. Nu te pune nimeni sa pui geaca sau altceva. Doar pentru bun simt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

S-a terminat lumea ca ai vazut o buca rolling on the floor) o fi prima

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești femeie sau bărbat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

Stau in Spania aici se umbla in sutien pe strada
Numai romanii se kk atata pe ei si critica orice gest
Intr-o tara civilizata mergi la magazin in slapi si nu ii pasa nimanui

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare este cu părerea lui și teoriile lui. Cum sunt unii oameni cred în coronavirus iar alții spun ca este o manipulare. Nu avem dreptul sa ne jignim unii pe alții.

| Cristian226 a răspuns:

Nu vin de la niciun sat. Stau chiar pe litoral am o vila aproape de malul marii și sunt satul de câte astfel de lucruri vad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

Talharii, numai nasoale vezi. De asta merg lucrurile naspa in tara asta rolling on the floor) ca merg fetele in costum de baie la Lidl rolling on the floor

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai la mine în oraș nu intra nimeni în Lidl în costum de baie sau fără tricou ca îi dă imediat paza afara.

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am pus întrebarea frumos. Nu am jignit pe nimeni când am pus-o. Nu am pus aceasta întrebare ca să ma cert cu lumea pe aici.

| Smolbean a răspuns (pentru Cristian226):

Sunt de acord cu tine, eu ma refeream la magazinele din apropierea plajei, de pe faleza. Este de bun simt totuși sa îți iei ceva pe tine, părerea mea. Niciodată nu am înțeles oamenii care practica aceste obiceiuri.

| Cristian226 a răspuns (pentru Smolbean):

În apropierea plajei nu am nimic împotriva dar când mergi prin centrul orașului este de bun simt sa te îmbraci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Cristian226):

Sunt satul de romani ca tine stricati aerul peste tot asa e si in Spania toata lumea isi vede de mortii ei, numai romanul critica, susoteste, mereu isi baga nasul peste tot si are o parere aiurea despre toate desi el nu e usa de biserica
Mereu sa sape gropi sa-si de coate sa arate el ca e mai bun ca restul
Aveti prostia in sange.

| Cristian226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu înțeleg de ce ajungem sa ne jignim pentru asa ceva. Am spus fiecare om are gândirea lui nu exista doi oameni pe planeta cu aceeași gândire și păreri identice la toate capitolele.

| Smolbean a răspuns (pentru Cristian226):

De acord!

| anonimg a răspuns:

Sunt de acord cu tine: îmbrăcămintea de plajă trebuie să fie doar pentru plajă. Tot din pricina căldurii se duc și în pijamale cu gunoiul?
Eu zic ca să lași cocălarii și pițipoancele în grija Danei Budeanu. Ea știe cel mai bine cum să-i educe. happy

| zurick a răspuns:

Aici fată, termenul femeie nu-mi place. Așa, este vorba despre consimțământ. Dacă merg la plajă/ mare, eu sunt în costum de baie pentru că vreau să fiu, ca atare ma poți vedea. Dacă sunt în cameră și mă schimb, te întorci pentru că nu ai consimțământul meu de a mă vedea.

| Alexia26 a răspuns:

Pentru ca pot!

| Cristian226 a răspuns (pentru anonimg):

Pai asta spun și eu.Costumul de baie este pentru plaja și piscina. Sunt unii care spun ca sunt de acord sa mergi prin oraș în costum de baie dar lor nu li s-ar părea ciudat sa vin eu îmbrăcat în costum de nunta și sa stau întins pe nisip. Fiecare articol vestimentar este pentru anumite locuri.

| Ofiintă a răspuns:

Nu am pus pe nimeni să se întoarcă cu spatele laughing
De regulă nu mă dezbrac/îmbrac în fața tuturor.
În magazine există cabine pentru ca să te schimbi, precum si în sali de sport există vestiare (individuale sau la comun femei/bărbați)
Probabil că nu există o diferență mare intre un costum de baie feminin și o lenjerie care se poartă sub haine.
Însă, dacă este să vezi o femeie în costum de baie, înseamnă faptul că aceasta și-a asumat să fie văzută astfel, într-un loc în care, cel mai probabil majoritatea poartă costume de baie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Cristian226):

Da! Sint virgini la cap!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ofiintă):

Daca se poate vedea pe YT, atunci e ok sa se vada si in public... sau nu? https://www.youtube.com/watch?v=vLYro3vm5S8

| Ofiintă a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dacă este ok sau nu, fiecare persoană decide pentru sine.