| myname93 a întrebat:

Privirea unei femei in costum de baie este pacat?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E pacat sa o privesti si sa nu iei nici o masura. Macar sa incerci sa ii iei un numar de telefon, un id de FB, ceva.

| oprescudorin11 a răspuns:

Din punctul de vedere al unui ortodox nu e pacat.Pacat este sa nu i-o tragi daca si ea vrea!

| VelaJohnny a răspuns:

Matei 5:27 Aţi auzit că s-a zis: «Să nu comiţi adulter». 28 Dar eu vă spun că cine priveşte insistent o femeie în aşa fel încât s-o poftească a şi comis adulter cu ea în inima lui.
happy cat de insistent o privesti si daca o poftesti tu stii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apai daca le-a creat Dumnezeu frumoase si pentru a fi placute si iubite nu stiu ce sa mai zic.probabil le putem admira ca pe niste flori frumoase, dar nu trebuie sa le si dorim.

| sanboss a răspuns:

Depinde ce gandesti in timp ce o privesti?
daac stai indiferent ca si cum n-ar fi in fata ta nu e pacat

| 熊Panda熊 a răspuns:

Sa nu ai ganduri desfranate in mintea ta. Daca de exemplu te uiti la o femeie care nu are un fizic impunator, nu e pacat. Si daca te uiti la o fata cu un fizic mai impunator nu e pacat atata timp cat nu cazi in pacatul desfranarii

| 熊Panda熊 a răspuns (pentru 熊Panda熊):

Deci, sa nu o poftesti.

| Mitărci_Deceneu_1999 a răspuns:

Nu este pacat daca dupa ce o vezi faci repede o laba si iti trecewinking