| ladygaga a întrebat:

Intrebare pentru fete: in general, dupa ce va dati cu fond de ten, mai aplicati si pudra dupa aceea? sau mai bine spuneti-mi cum va machiati voi intr-o zi obisnuita, toate produsele pe care le folositi

4 răspunsuri:
| traficanta a răspuns:

Inati ma spal pe fata cu o crema pentru curatarea porilor, las sa se usuce pielea bine, aplic un strat subtire de fond de ten nu 7 kg, sa nu se cunoasca, il intind extrem de bine, aplic suav pudra doar in obraji, rimel, cateodata creion de ochi, balsam de buze si apoi intr-un final rujul sau glossul.

| Messyhair a răspuns:

Deci:
1. spalat pe fata
2.crema pentru tenul gras
3.fond de ten
4.dermatograf alb(accentueaza privirea)
5. uneori rimel si fard de ochi, si uneori si blush, dar depinde de starea mea.
Rimelul il aplic mai rar pentru ca ma deranjeaza putin.

| ClaraZ a răspuns:

De obicei dupa fond de ten ma dau si cu pudra, daca nu te dai luceste fata.Acum vara folosesc doar tus si rimel, nu imi place sa imi incarc fata din cauza calduriihappy

| Sapphire a răspuns:

Pai mai intai imi curat tenul si mi-l hidratez, dupa, aplic in zona ochilor putin concealer. Umeaza fondul de ten pe care il intind bine pe toata fata cu degetele -> aplic pe pleoape o baza pentru machiaj, pentru rezistenta. Mai exact aplic fard de pleoape de o culoare neutra -> ma dau cu dermatograf negru (imi fac si codita) / fard negru pentru smokey eyes + fard de pleoape argintiu sau alb sidefat pe coltul intern al ochilor-> rimel -> pudra in zona T -> putin fond de ten pe buze + luciu de buze si gata. happy

Uneori imi fac un machiaj mai simplu, gen: fond de ten -> pudra -> rimel