| liiaa a întrebat:

Intrebare pentru fete!
Vreau sa port sutien,mama ma lasa, dar nu stiu cum sa ii spun...Stiu ca este ciudat, dar nu sunt o "foarte buna prietena" cu mama..adica nu ii spun chestii despre mine...Cum as putea sa-i spun?
Please:Fara jigniri.

14 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Te duci si iti cumperi un sutien mare smechereala, daca te lasa dc sa o mai intrebi?

| MiSSyoUNow a răspuns:

Pai incepi si tu sa vii cu o discutie captivanta : Mami, am observat ca aproape toate fetele poarta sutien. Nu imi place cum se vede si nici bustiera nu ofera o sustinere buna. De la o anumita varsta fetele trebuie sa poarte sutien, deoarece muschiul sanului nu poate sustine greutatea, iar daca mai si faci sport, risti sa ti se lase sanii, ceea ce nu este estetic! Sper ca te-am ajutat. Funda?

| inconscient a răspuns:

Mami, cutarita are sutien si vreau si eu! Mama mea a fost prima cae a deschis subiectul, ea mi l-a cumparat pe primul fara ca macar sa fi vorbit cu mine ceva inainte! Daca te lasa, spune-i! Nici eu si mama mea nu suntem foarte bune prietene, dar chestii din astea e normal sa vorbesti!winking kiss

| andreeadenisa22 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci sa-i spui ca ai mai crescut si ca toate fetele ai nevioe de sutien, bine sa nu-l porti cu hartie igienica sau sosete rolling on the floor)))) am o colega care face la fel laughing. Nu trebuie sa-ti fie jena, doar e mama ta.
Sper ca te-am ajuat. Funda? puppy dog eyes

| liiaa explică (pentru andreeadenisa22):

Am sanii foarte mari straight face

| andreeadenisa22 a răspuns (pentru liiaa):

Pai si atunci? Cumparati un sutien, ce mai astepti? Daca si mama ta te lasa. happy

| 01rukia01 a răspuns:

Pai daca te lasa care mai e problema?! ce dracu' sa-i spui? si daca vrei sa ii spui ceva spune-i direct dooaaamneee...rolling on the floor)))))))))ca nu te omoara
astepti sa-i spunem noi?

| Yasemyn a răspuns:

Hey,atata timp cat iti da voie, ai dreptul sa porti.
Poti sa ii spui pur si simplu ca vrei sa porti sutien, ca a venit vremea sa te maturizezi si tu!

Bafta:*

| olivikkka a răspuns:

Pai nu e nimic ciudat esti la o virsta cind incepi sate maturizezi, spunenei mamei tale nu e nimic jenant in chestia asta, bafta

| InsertName a răspuns:

-.- nu purta sutien, e o mare pierdere de timp plus de asta iti lasa sanii. Si eu eram innebunita sa port sutien pana in a 2-a luna de purtat cand am vazut ca nu are farmec..cica sa ascunda ce se vede...lasa asa.

| Rebekka97 a răspuns:

Păi din moment ce te lasa care e problema? Du-te si spune-i!laughing

| NoBodyByMe a răspuns:

"mama,sti cred ca am nevoie de un sutien, adica...toate prietenele mele au si cred ca e bine venit si la mine. ce zici? mergem la cumparaturi in weekend?"

| baleabianca a răspuns:

Păi în primul rând e alegerea ta ce porţi!

| symylove a răspuns:

Nu ii spui ca porti sutien din moment ce stii ca te lasa.
O sa observe singura.