| Ryss a întrebat:

♡ Întrebare scurtă: hanoracele sunt doar cele care nu au fermoar? Sau pot să şi aibă?
Nu prea înțeleg diferența între hanorac şi jerseu. sau bluză de trening.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Jerseul (sweaterul sau sfeter cum zicem noi) este tricotat sau impletit, deschis in fata. Hanoracul, nu. Hanoracul este din panza deasa (de obicei impermeabila), cu gluga, cu fermoar sau nasturi (de obicei fermoar).

| Ryss explică (pentru Salontanul):

Şi fermoarul nu se întinde de sus până jos, pe toată suprafața materialului?
materialului?
E doar la gât?

Atunci cum se numește chestia aia. Nu ştiu să îți explic. E ca un fel de bluză de trening, dar nu are acelaşi material şi nici nu e gros. E aşa... De luat peste. Şi are fermoar, bineînțeles.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru Ryss):

Nu ai o poza?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat