| Mangustă a întrebat:

Intrebarea asta tot apare, dar ma dispera ideea.
Am inteles ca greutatea ar trebui sa fie inaltimea(cm) -100 (sau 110), deci la 173 ar trebui sa am vreo 60-70kg aproximativ.
Problema e ca am 53kg, insa am slabit repede ca inainte aveam 60kg si nu arata nici macar acceptabil (si la greutatea actuala mi se pare ca-i prea mult).
Nu stiu exact ce sa fac ca de la obsesia mea sa nu dau in vreo boala.

1 răspuns:
| BubuLina999 a răspuns:

Incearca sa constientizezi ca iti faci rau daca mai continui sa slabesti. greutatea ta ideala ar fi de 63 de kilograme. nu mai tine atat de mult cont de slabit si las-o mai usor. vorba ta, sa nu o dai in vreo boala! deja esti slaba, ce mai vrei? mentine te asa daca vrei si termina cu slabitul ca esti prea bine.

mananca mai sanatos, fa putin sport pentru mentinere ca e de ajuns:*

ai grija de tine!