| AndreeaShrott a întrebat:

La 1.60 este mult sa ai 55 kg? Ce exercitii ar trebui sa fac ca sa slabesc in zona picioarelor si a abdomenului? Precizez ca incep sa imi apara vergeturi pe coapse.Cum scap de ele?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 1,60, cel puţin 50 de kilograme e ideal, tu ai cu 5 kilograme în plus,deci nu-i o tragedie asta!
Evită sedentarismul,abdomene zilnic,alegări,ai grijă la alimentaţie,încearcă să te menţii la această greutate,evită prăjelile, grăsimile în excesc, băuturi acidulate, dulciuri, fastfood etc.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Poti incerca sa alergi, sau sa mergi pe bicicleta.
Doar ca la bicicleta e cu dezavantaj, pentru ca desi arde grasimea din zona, iti poate dezvolta excesiv musculatura, si iar vei avea probleme.
Alearga mult, si fa abdomene.
Iar la 1.60 ar trebui sa ai cam 50 de kg. Nu esti cu mult peste normal, deci.

| femeiacocheta a răspuns:

Buna, Andreea!

Pe mine m-au ajutat foarte mult, exercitiile 8 min de pe you tube.

Chiar dau rezultate. Uite, iti propun sa incepi de astazi, zi de zi, sa le faci si ne auzim dupa 3 saptamani. Ce zici? te bagi?

| AndreeaShrott explică (pentru femeiacocheta):

OK.:* Multumesc pentru sfat!