| Kattth a întrebat:

La fiecare demachere imi cade cate o geana sau doua.Sa ma ingrijorez sau e ceva normal? Care sa fie cauza?

5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Demacheaza-te cu ulei de ricin, ti le si indeseste in acelasi timp

| BiuL a răspuns:

Nu te mai freca asa tare la ochi! O geana din cand in cand e normal dar nu in fiecare zi.

| Word89 a răspuns:

E ceva normal perfect, cum iti cad firele de par din cap asa cad si genele, cresc altele in loc.

| sandra007 a răspuns:

Eu cred ca poate fi din cauza rimelului pe care il folosesti, poate e prea vechi sau poate nu e bun pentru genele tale. Sau ai mai putea sa incerci sa folosesti un balsam de gene de tipul asta http://www.magiq.ro/mascara-tratament-pentru-gene-si-sprancene.html ca sa ti le intaresti

| DeLiciOooasa a răspuns:

Este ceva normal sa mai cada cate-o geana, dar nu in fiecare zi, ar trebui sa iti dai cu ulei de ricin stimuleaza crestera, si nu uita sa te demachiezi in fiecare seara pentru ca machiajul cu care adormi seara pe gene si la radacina lor poate provoca cadereawinking bafta!